Newquay

Welcome to Newquay 6 aside

Welcome to Newquay 6 aside, from here you will be able to check your fixture times, look at results tables and read about that incredible goal you scored in the match reports section. The future of small-sided football just became a little bit better.

Why join Newquay 6 aside?

The Newquay 6 aside Wednesday league runs at Newquay Tretheras School on their excellent 3G astro turf pitch.  The pitch is cutting edge and we are really pleased with it.  The pitches at Newquay 6 aside are very wide compared to most 6 aside pitches.  This means that players who can pick out great long balls will really enjoy it.  The large pitches mean that tactics become very important.  What formation you play and your attacking style can mean even the teams in the lower leagues can beat the Champions.  At Newquay 6 aside we have three divisions which means that there is something for everyone, from county players to people who just enjoy getting fit.  We love Newquay 6 aside, great people, great players and great games of football.

Fixtures

Week 10

Corona Virus Update

We are continually monitoring updated advice and as of the 17th March 2020 we are no longer allowed to play 6 aside football. This has been confirmed by the FA and will be for at least the next two weeks. We are hopeful that things will resume soon but at the moment a restart date is not available. We will keep you all posted and wish everyone the best over the next few weeks. Take care and stay safe. Mike, Glyn and the team.

SUNDAY 6-ASIDE (any age)

We  ONLY have 1 Space left for our new Sunday league. This will run alongside our over 30’s league. Games will be 30 minutes long and match fees will be as normal. We are expecting to start the league in March as soon as we have eight teams signed up.

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Netsix and Chill vs 6 Offenders NO GAME
6.30 Healeys vs Dark Fruits Utd NO GAME
7.00 Berocca Seniors vs TR7 Minor Threat vs Btec Raiders
7.30 Farcelona A vs TR7.5 Berocca Juniors vs Class on the Grass
8.00 The Waaa Beans vs Farcelona B One Paced Wonders vs The A Team
8.30 Monkey Tennis FC vs ATF Melchester Rovers vs Cribbar
9.00 London Inn B vs Touch Matip Newquay U5’s vs The Fockers
9.30 London Inn A vs Newquay U6’s Dream Sessions vs Touch Matip A

Week 11

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Farcelona B vs Dark Fruits Utd NO GAME
6.30 Farcelona A vs Class on the Grasss NO GAME
7.00 Berocca Seniors vs One Paced Wonders The Waaa Beans vs Netsix and Chill
7.30 6 Offenders vs Monkey Tennis FC Berocca Juniors vs London Inn B
8.00 Healeys vs Cribbar Touch Matip vs London Inn A
8.30 Btec Raiders vs Melchester Rovers Newquay U5’s vs Touch Matip B
9.00 TR7 vs Newquay U6’s The A Team vs Dream Sessions
9.30 TR7.5 vs The Fockers ATF vs Minor Threat

 

Results

Week 9 – Wednesday 11th March 2020

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Monkey Tennis FC 1 – 2 Netsix and Chill NO GAME
6.30 Newquay U6’s 2 – 1 Dream Sessions NO GAME
7.00 The Fockers 3 – 0 London Inn B TR7.5 2 – 0 Newquay U5’s
7.30 Melchester Rovers 3 – 2 ATF  TR7 3 – 0 London Inn A
8.00 Farcelona B 1 – 1 Cribbar The A Team 1 – 9 Berocca Seniors
8.30  Berocca Juniors 4 – 1 Farcelona A Touch Matip B 3 – 1 Class on the Grass
9.00 Touch Matip A 7 – 0 One Paced Wonders Minor Threat 4 – 0 6 Offenders
9.30 Healeys 4 – 1 Btec Raiders Dark Fruits Utd 1 – 3 The Waaa Beans

Week 8 – Wednesday 4th March 2020

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 ATF 1 – 3 Healeys NO GAME
6.30 The A Team 4 – 12 TR7.5 NO GAME
7.00 Berocca Juniors 2 – 2 TR7.5 Ayew Ready 1 – 2 The Fockers
7.30 Berocca Seniors 2 – 2 Touch Matip A Melchester Rovers 2 – 0 6 Offenders
8.00 Dream Sessions 2 – 4 London Inn A Farcelona A 3 – 4 Touch Matip B
8.30 London Inn B 1 – 1 Newquay U5’s Farcelona B 2 – 0 Btec Raiders
9.00 Cribbar 1 – 3 Dark Fruits Utd One Paced Wonders 1 – 2 Newquay U6’s
9.30 The Waaa Beans 1 – 7 Monkey Tennis FC Netsix and Chill 1 – 1 Minor Threat

Week 7 – Wednesday 26th February 2020

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Melchester Rovers 0 – 5 Netsix and Chill NO GAME
6.30 Berocca Juniors 7 – 1 The Fockers NO GAME
7.00 TR7 10 – 2 Dream Sessions Newquay U6’s 3 – 4 Berocca Seniors
7.30 TR7.5 7 – 2 Touch Matip B Farcelona A 1 – 2 Newquay U5’s
8.00 The A Team 2 – 4 Touch Matip Healeys 5 – 0 6 Offenders
8.30 Cribbar 2 – 3 Waaa Beans Farcelona B 5 – 2 ATF
9.00 One Paced Wonders 0 – 0 London Inn A Minor Threat 3 – 6 Monkey Tennis FC
9.30 Ayew Ready? 4 – 3 London Inn B Dark Fruits Utd 0 – 0 Btec Raiders

Week 6 – Wednesday 19th February 2020

SUNDAY 6-ASIDE (any age)

We have 6 Spaces left for our new Sunday league. This will run alongside our over 30’s league. Games will be 30 minutes long and match fees will be as normal. We are expecting to start the league in March as soon as we have eight teams signed up.

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Netsix and Chill 4 – 1 Healeys NO GAME
6.30 ATF 2 – 3 Dark Fruits NO GAME
7.00 Minor Threat 0 – 7 Waaa Beans The A Team 0 – 7 Newquay U6’s
7.30 London Inn B 1 – 9 TR7.5 Newquay U5’s 3 – 0 Ayew Ready?
8.00 TR7 1 – 0 Touch Matip A Berocca Seniors 6 – 1 London Inn A
8.30 The Fockers 2 – 0 Farcelona A Touch Matip B 4 – 1 Berocca Juniors
9.00 6 Offenders 1 – 6 Farcelona B One Paced Wonders 1 – 2 Dream Sessions
9.30 Monkey Tennis FC 2 – 0 Melchester Rovers Btec Raiders * Cribbar

*both teams win 3-0 due to administrative error

Week 5 – Wednesday 12th February 2020

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Healeys 3 – 1 Monkey Tennis FC NO GAME
6.30 One Paced Wonders 0 – 3 TR7 NO GAME
7.00 London Inn B 1 – 0 Farcelona A Ayew Ready? 1 – 7 TR7.5
7.30 London Inn 3 – 0 The A Team Farcelona B 2 – 5 Netsix and Chill
8.00 Cribbar 4 – 5 ATF Melchester Rovers 0 – 2 Minor Threat
8.30 Dark Fruits Utd 1 – 0 6 Offenders Dream Sessions 3 – 5 Berocca Seniors
9.00 The Fockers 1 – 6 Touch Matip B Berocca Juniors 5 – 3 Newquay U6’s
9.30 Btec Raiders 1 – 3 The Waaa Beans Newquay U5’s 2 – 3 Touch Matip A

Week 4 – Wednesday 5th February 2020

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Monkey Tennis FC 2 – 2 Farcelona B NO GAME
6.30 Farcelona A 3 – 0 Ivory Toast NO GAME
7.00 ATF 0 – 2 Btec Raiders The Waaa Beans 2 – 4 Melchester Rovers
7.30 The A Team 0 – 3 Dream Sessions Berocca Seniors 4 – 2 One Paced Wonders
8.00 TR7.5 5 – 1 The Fockers Berocca Juniors 3 – 0 London Inn B
8.30 TR7 5 – 0 Newquay U6’s Touch Matip A 4 – 0 London Inn A
9.00 Minor Threat 2 – 3 Healeys Touch Matip B 3 – 1 Newquay U5’s
9.30 Netsix and Chill 2 – 0 Dark Fruits Utd 6 Offenders 0 – 4 Cribbar

Week 3 – Wednesday 29th January 2020

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Dark Fruits Utd 1 – 5 Monkey Tennis FC NO GAME
6.30 Cribbar 0 – 6 Netsix and Chill NO GAME
7.00 Ivory Toast 1- 5 Berocca Juniors Btec Raiders 0 – 1 6 Offenders
7.30 Berocca Seniors 1 -5 TR7 Farcelona B 2 – 2 Minor Threat
8.00 Farcelona A 1 – 5  TR7.5 Healeys 1 – 0 Melchester Rovers
8.30 Newquay U5’s 4 – 0 The Fockers One Paced Wonders 2 – 0 The A Team
9.00 London Inn A 1 – 4 Newquay U6’s Dream Sessions 0 – 6 Touch Matip
9.30 ATF 4 – 6 The Waaa Beans London Inn B 0- 3 Touch Matip B

Week 2 – Wednesday 22nd January 2020

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Monkey Tennis FC 3 – 2 Cribbar NO GAME
6.30 Minor Threat 0 – 1 Dark Fruits Utd NO GAME
7.00 Newquay U5’s 4 – 1 Dream Sessions Netsix and Chill 1 – 0 Btec Raiders
7.30 TR7.5 1 – 2 Newquay U6’s The Fockers 2 – 2 London Inn B
8.00 TR7 4 – 2 London Inn A The Waaa Beans 3 – 0 Healeys
8.30 6 Offenders 3 – 1 ATF Melchester Rovers 1 – 6 Farcelona B
9.00 Berocca Juniors 3 – 1 Farcelona A Touch Matip 6 – 1 One Paced Wonders
9.30 The A Team 1 – 13 Berocca Seniors Touch Matip B 13 – 0 Ivory Toast

Week 1 – Wednesday 15th January 2020

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Ivory Toast 2 – 1 The Fockers NO GAME
6.30 Dream Sessions 3 – 3 London Inn A NO GAME
7.00 Dark Fruits Utd 2 – 1 Melchester Rovers London Inn B 1 – 2 Newquay U5’s
7.30 One Paced Wonders 4 – 8 Newquay U6’s 6 Offenders 1 – 5 Waaa Beans
8.00 Btec Raiders 0 – 3 Monkey Tennis FC Berocca Seniors 3 – 0 Touch Matip A
8.30 Berocca Juniors 2 – 2 TR7.5 Farcelona A 1 – 4 Touch Matip B
9.00 The A Team 1 – 2 TR7 Cribbar 2 – 1 Minor Threat
9.30 Farcelona B 1 – 3 Healeys ATF 1 – 7 Netsix and Chill

Cup Finals Night and Division 1 Week 1 – Wednesday 8th January 2020

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Btec Raiders 0 – 2 Melchester Rovers NO GAME
6.30 London Inn 5 – 0 Melchester Rovers (Plate SF2) NO GAME
7.00  TR7.5 5 – 0 Dream Sessions (Shield Final) 7.00 6 Offenders 0 – 4 Monkey Tennis FC
7.30 Cribbar 0 – 3 Healeys 7.30 Ivory Toast 2 – 5 Farcelona A (Plate SF1)
8.00 Berocca Juniors 6 – 0 The Fockers (Cup SF2) 8.00 and 8.30

Touch Matip A* 1 – 1 TR7 (Cup SF1)

Farcelona 0 – 0 London Inn * (15 minute game)

8.30 Healeys 0 – 3 Newquay U5’s (Bowl SF1) 8.45 Dark Fruits Utd 1 – 2 Farcelona B (Bowl SF2)
9.00 Berocca Juniors 3 – 1 Touch Matip 9.15 Farcelona* 2 – 2 Newquay U5’s (15 minute game)
9.30 ATF 2 – 3 Minor Threat 9.30 Waaa Beans 1 – 2 Netsix and Chill

The Cup Quarter Finals Night – Wednesday 18th December 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Btec Raiders 0 – 1 Ivory Toast (Plate QF 1) NO GAME
6.30 Farcelona B 2 – 0 Waaa Beans (Bowl QF 3) NO GAME
7.00 Farcelona A 3 – 1 Netsix and Chill (Plate QF 2) Cribbar A 3 – 3 Dark Fruits Utd* (Bowl QF 4)
7.30 Newquay U5’s 1 – 0  London Inn B (Bowl QF 2) Dream Sessions 5 – 3 Cribbar B(Shield SF2)
8.00 Minor Threat 0 – 2 London Inn A (Plate QF 3) Newquay U6’s 1 – 3 The Fockers (Cup QF3)
8.30 TR7 5 – 2 Healeys (Cup QF1) Melcheseter Rovers 5 – 3 Berocca Seniors (Plate QF 4)
9.00 Touch Matip 1 – 1 TR7.5* (Shield SF1) 6 Offenders 0 – 2 Healeys (Bowl QF 1)
9.30 ATF 1 – 4 Touch Matip A (Cup QF2) Berocca Juniors 4 – 0 Monkey Tennis FC (Cup QF4)

The Cup Week 3 – Wednesday 11th December 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Berocca Seniors 1 – 3 Healeys NO GAME
6.30 Berocca Juniors 5 – 1 Cribbar A NO GAME
7.00 Newquay U5’s 0 – 0 London Inn B* Cribbar B 4 – 2 Waaa Beans
7.30 Farcelona A 0 – 1 Ivory Toast London Inn A 1 – 0 6 Offenders
8.00 Touch Matip 6 – 1 Farcelona B  Newquay U6’s 2 – 5 TR7
8.30 TR7.5 2 – 0 Netsix and Chill Touch Matip A 5 – 0 Melchester Rovers
9.00 Monkey Tennis FC 4 – 0 The A Team Dream Sessions 4 – 3 Dark Fruits Utd
9.30 ATF 5 – 2 Minor Threat The Fockers 3 – 2 Btec Raiders

 

The Cup Week 2 – Wednesday 4th December 2019

Welcome to the Cup which will run for the next four weeks until we break for Christmas. Teams are in groups of four and will play each other once.

Teams will be placed into one of four knockout Cups which will be played in week 4 and will be determined by the teams final position in the group. Any drawn games will be decided by a best of three penalty shoot out during group and cup stages.

Players are permitted to play for up to three teams so long as they are in different groups and not in the same cup competition. No ringers will be allowed on Cup Finals night. This means that any player that does not regularly play for that team and plays Saturday football will not be permitted to play.

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 The Fockers 5 -2  6 Offenders NO GAME
6.30 Berocca Juniors vs Melchester Rovers NO GAME
7.00 Berocca Seniors 3 – 0 London Inn B Dream Sessions 4 – 2 Farcelona B
7.30 London Inn A 0 – 3 Btec Raiders Farcelona A 1 – 3 TR7
8.00 Monkey Tennis FC 2 – 1 Netsix and Chill TR7.5 4 – 0 The A Team
8.30 Cribbar B* 1 – 1 Minor Threat ATF 1 – 3 Waaa Beans
9.00 Newquay U6’s 4 – 0 Ivory Toast Touch Matip A 6 – 1 Cribbar A
9.30 Touch Matip 2 – 2 Dark Fruits Utd Newquay U5’s 6 – 2 Healeys

The Cup Week 1 – Wednesday 27th November 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Btec Raiders 1 – 1 6 Offenders* NO GAME
6.30 Farcelona 1 – 2 Newquay U5’s NO GAME
7.00 Berocca Seniors 1 – 0 Newquay U6’s Farcelona 2 – 1 Dark Fruits
7.30 Berocca Juniors 1 – 2 Touch Matip Ivory Toast 3 – 0 Netsix and Chill
8.00 Touch Matip 3 – 4 Dream Sessions Class on the Grass 0 – 6 Healeys
8.30 Waaa Beans 1 – 4 Minor Threat One Paced Wonders 2 – 6 The Fockers
9.00 TR7.5 vs The A Team Cribbar A 0 – 4 Melchester Rovers
9.30 ATF vs Cribbar Monkey Tennis FC 1 – 2 TR7

Week 21 – Wednesday 20th November 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Fray Bentos 3 – 2 Dark Fruit Utd NO GAME
6.30 Cribbar A 0 – 0 One Paced Wonders NO GAME
7.00 Healeys 2 – 2 Cribbar B Class on the Grass 2 – 2 The Fockers
7.30 Farcelona B 1 – 0 6 Offenders Dream Sessions 3 – 1 Berocca Seniors
8.00 Farcelona A 4 – 0 Berocca Juniors Melchester Rovers 1 -2 Touch Matip B
8.30 Do Daka Chaka 1 – 3 Touch Matip Newquay U5s 0 -5 TR7.5
9.00 Newquay U6’s 5 – 1 The A Team Waaa Beans 3 – 0 NWNC
9.30 Btec Raiders 2 – 2 Ivory Toast Minor Threat 2 – 3 ATF

Week 19 – Wednesday 6th November 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 NWNC 2 – 1 Ivory Toast NO GAME
6.30 Newquay U5’s 6 – 1 Minor Threat NO GAME
7.00 Cribbar A 1 – 6 Berocca Seniors Dream Sessions 1 – 8 Newquay U6’s
7.30 Cribbar B 0 – 0 Dark Fruits Utd Berocca Juniors 7 – 1 The Fockers
8.00 The Waaa Beans 2 – 2 Melchester Rovers Class on the Grass 0 – 5 TR7.5
8.30 Touch Matip 3 – 0 One Paced Wonders Farcelona B 3 – 1 Fray Bentos
9.00 Touch Matip B 5 – 2 Healeys Farcelona A 6 – 0 ATF
9.30  Do Daka Chaka 6 – 0 The A Team Btec Raiders 5 – 0 6 Offenders

Week 18 – Wednesday 30th October

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Dark Fruit Utd 0 – 0 Btec Raiders NO GAME
6.30 Healeys 0 – 6 NWNW NO GAME
7.00 Melchester Rovers 1 – 4 Ivory Toast Minor Threat 0 – 4 Farcelona A
7.30 The Fockers 0 – 6 Newquay U5’s Farcelona B 9 – 0 Waaa Beans
8.00 Newquay U6’s 3 – 1 Do Daka Chaka One Paced Wonders 2 – 1 Dream Sessions
8.30 TR7.5 6 – 2 Berocca Juniors ATF 4 – 0 Class on the Grass
9.00 The A Team 2 – 1 Cribbar A Berocca Seniors 0 – 2 Touch Matip A
9.30 6 Offenders 0- 6 Touch Matip B Fray Bentos 0 – 3 Cribbar B

Week 17 – Wednesday 23rd October 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Dark Fruits Utd 1 – 6 NWNC NO GAME
6.30 Farcelona A 0 -3 Newquay U5’s NO GAME
7.00 Berocca Seniors 4 – 4  Newquay U6’s Farcelona B 1- 1 Btec Raiders
7.30 Berocca Juniors 9 – 4 ATF Class on the Grass 2 – 3 Minor Threat
8.00 The A Team 1 – 2 One Paced Wonders Cribbar A 0 – 5 Do Daka Chaka
8.30 Cribbar B 3 – 1 Waaa Beans TR7 4 – 0 The Fockers
9.00 6 Offenders 2 – 2 Melchester Rovers Fray Bentos FC 1 – 6 Touch Matip B
9.30 Healeys 0 – 1 Ivory Toast Touch Matip 8 – 1 Dream Sessions

Week 16 – Wednesday 16th October 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Ivory Toast 1 – 1 6 Offenders NO GAME
6.30 Minor Threat 1 – 3 Berocca Juniors NO GAME
7.00 Berocca Seniors 4 – 0 One Paced Wonders NWNW 1 – 5 Fray Bentos FC
7.30 Newquay U5’s 6 – 0 Class on the Grass Cribbar B 2 – 2 Btec Raiders
8.00 Cribbar A 0 – 5 Newquay U6’s Do Daka Chaka 0 – 3 Dream Sessions
8.30  The Waaa Beans 0 – 0 Healeys Melchester Rovers  3 – 0 Goals 1 Cup
9.00 The Fockers 0 – 3 Farcelona A Touch Matip 7 – 4 The A Team
9.30 Touch Matip B 4 – 1 Farcelona B ATF 2 – 1 TR7

Week 15 – Wednesday 9th October 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00
6.30 NWNW 0 – 3 Cribbar B Healeys 3 – 0 2 Goals 1 Cup
7.00 TR7 8 – 2 Minor Threat Dream Sessions 1 – 4 Cribbar A
7.30 One Paced Wonders 3 – 0 Do Daka Chaka Melchester Rovers 1 – 4 Farcelona B
8.00 Class on the Grass 1 – 1 Farcelona A ATF 3 – 0 The Fockers
8.30 Newquay U6’s 3 – 2 Touch Matip A The A Team 1 – 6 Berocca Seniors
9.00 Touch Matip B 2 – 0  Btec Raiders Berocca Juniors 1 – 2 Newquay U5’s
9.30 The Waaa Beans 3 – 2 6 Offenders Ivory Toast 6 – 2 Fray Bentos FC

Week 14 Wednesday 2nd October 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00
6.30 Class on the Grass 0 – 3 The Fockers 2 Goals 1 Cup 0 – 4 Ivory Toast
7.00 The Waaa Beans 1 – 7 Btec Raiders Dream Sessions 0 – 3 Berocca Seniors
7.30 Cribbar A 3 – 0 One Paced Wonders Fray Bentos 0 – 2 Melchester Rovers
8.00 Cribbar B 1 – 7 Touch Matip B Farcelona A 0 – 2 Berocca Juniors
8.30 Do Daka Chaka 6 -6  Touch Matip A Farcelona B 4 – 1 NWNC
9.00 Newquay U5’s 3 – 3 TR7.5 Minor Threat 0 – 1 ATF
9.30  Healeys 2 -1  6 Offenders Newquay U6’s 1 – 1 The A Team

Week 13 – Wednesday 25th September 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 Btec Raiders 3 – 2 NWNC
6.30 2 Goals 1 Cup 4 – 0 6 Offenders
7.00 Berocca Seniors 3 – 0  Do Daka Chaka Farcelona B 0 – 1 Ivory Toast
7.30 St Merryn B 0 – 3 Farcelona A Berocca Juniors 4 – 1 Class on the Grass
8.00 One Paced Wonders 1 – 1 St Merryn A ATF 0 – 4 Newquay U5’s
8.30 Touch Matip A 5 – 1 Cribbar A The A Team 2 – 1 Dream Sessions
9.00  Fray Bentos FC 4 – 2 Healeys Cribbar B 2 – 1 Melchester Rovers
9.30 The Fockers 2 – 4 Minor Threat Touch Matip B 6 – 1 Waaa Beans

Week 12 – Wednesday 18th September 2019

Pitch 1  Pitch 1 Pitch 2
6.00 NWNC 2 – 1 6 Offenders
6.30 Newquay U5’s 2 – 1 Minor Threat
7.00 Waaa Beans 0 – 3 Ivory Toast Melchester Rovers 2 – 0 Healeys
7.30 Class on the Grass 0 – 0 St Merryn B ADCD Reserves 7 –  1 2 Goals 1 Cup
8.00 ADCD 4 – 1 One Paced Wonders St Merryn A 1 – 2 Dream Sessions
8.30 Berocca Juniors 4 – 1 The Fockers Cribbar B 1 – 0 Farcelona B
9.00 Berrocca Seniors 2 – 2 Cribbar A Farcelona A 3 – 5 ATF
9.30 Btec Raiders 3 – 0 Fray Bentos FC The A Team 0 – 11 Do Daka Chaka

Week 11 – Wednesday 4th September 2019

 Pitch 1 Pitch 2 Indoor 5 aside
6.00 Melchester Rovers 2 – 0 Btec Raiders
6.30 The Fockers 3 – 0 6 Offenders St Merryn A 1 – 3 Do Daka Chaka Minor Threat 1 – 3 Farcelona A
7.00 One Paced Wonders 1 – 0 Dream Sessions St Merryn 0 – 3 Berocca Juniors Healeys 3 – 3 Farcelona B
7.30 NWNC 1 – 1 ADCD Reserves ATF 1 – 0 Class on the Grass Newquay U5’s 4 – 3 Fray Bentos FC
8.00 Berocca Seniors 4 – 3 ADCD The A Team 0 – 2 Cribbar A 2 Goals 1 Cup 2 – 7 Waaa Beans
8.30 Ivory Toast 1 – 3 Cribbar B

Week 10 – Wednesday 28th August 2019

 Pitch 1 Pitch 2 Indoor 5 aside
6.00 Farcelona A 0 – 2 6 Offenders
6.30 Class on the Grass 2 – 0 Minor Threat Btec Raiders 0 – 1 Ivory Toast Berocca Seniors 4 – 4 St Merryn A
7.00 St Merryn B 0 – 4 The Fockers Cribbar A 0 – 1 Do Daka Chaka Berocca Juniors 13 -3 ATF
7.30 Touch Matip B 1 – 0 Melchester Rovers The Waa Beans 0 – 3 NWNC The A Team 6 – 8 One Paced Wonders
8.00 Farcelona B 0 – 3 Hardly Athletic Touch Matip A 1 – 1 Dream Sessions Cribbar B 7 – 6 Healeys
8.30 Fray Bentos 7 – 3 2 Goals 1 Cup

Week 9 – Wednesday 21st August 2019

 Pitch 1 Pitch 2 Indoor 5 aside
6.30 Minor Threat 1 – 2 Berocca Juniors NWNC 1 – 4 Melchester Rovers
7.00 Cribbar A 3 – 4 The St Merryn A Berocca Seniors 1 – 2 One Paced Wonders Do Daka Chaka 2 – 2 Dream Sessions
7.30 Hardly Athletic 0 – 3 Cribbar B 6 Offenders 0 – 2 Class on the Grass The Fockers 3 – 2 Farcelona A
8.00 ATF 1 – 2 St Merryn ADCD Reserves 2 – 0 Ivory Toast Healeys 7  – 1 Btec Raiders
8.30 ADCD vs The A Team Farcelona B 0 – 3 2 Goals 1 Cup Fray Bentos 3  -4 The Waaa Beans

Week 7 – Wednesday 7th August 2019

Pitch 1   Pitch 2
Healeys 1 NWNC 2 6.30 Class on the Grass 0 The Fockers 1
Cribbar A 2 One Paced Wonders 2 7.00 Ivory Toast 5 Melchester Rovers 0
Dream Sessions 1 Berocca Seniors 5 7.30 Fray Bentos 1 Cribbar B 4
Farcelona A 1 Berocca Juniors 4 8.00 2 Goals 1 Cup 0 – 3 Btec Raiders
Farcelona B 0 Waaa Beans 3 8.30 ADCD 3 Do Daka Chaka 0

Week 6 – Wednesday 31st July 2019

Pitch 1   Pitch 2
One Paced Wonders 2 – 0 St Merryn 6.00 Healeys 0 – 1 Ivory Toast
St Merryn B 0 – 5 Farcelona A 6.30 Berocca Seniors 2 – 1 Do Daka Chaka
Farcelona B 0 – 1 Btec Raiders 7.00 Berocca Juniors 3 – 2 Class on the Grass
ATF 0 – 1 6 Offenders 7.30 The Fockers 2 – 0 Minor Threat
The A Team 1 – 5 Dream Sessions 8.00 2 Goals 1 Cup 0 – 3 NWNW
Hardly Athletic 3 – 4 Melchester Rovers 8.30 ADCD 2 – 0 Cribbar
ADCD Reserves 3 – 2 Fray Bentos 9.00 Cribbar B 4 – 0 The Waaa Beans

Week 5 – Wednesday 24th July 2019

Pitch 1   Pitch 2
6 Offenders 2 – 2 Minor Threat 6.00 NWNW 3 – 0 Fray Bentos
Btec Raiders 4 – 1 Cribbar B 6.30 Berocca Juniors 4 – 0 The Fockers
Dream Sessions 0 – 1 St Merryn A 7.00 Cribbar A 1 – 1 Berocca Seniors
Class on the Grass 1 – 0 St Merryn B 7.30 Melchester Rovers 4 – 0 Gluten Free Kick
ADCD 4 – 0 One Paced Wonders 8.00 Do Daka Chaka 2 – 0 The A Team
Farcelona A 3 – 1 ATF 8.30 The Waaa Beans 3 – 2 Healeys
Ivory Toast 0 – 1 Hardly Athletic 9.00 ADCD Reserves 2 – 3 Farcelona B

Week 4 – Wednesday 17th July 2019

Pitch 1   Pitch 2
The Fockers vs Six Offenders 6.00 Btec Raiders vs The Waaa Beans
One Paced Wonders vs Dream Sessions 6.30 St Merryn B vs Do Daka Chaka
AFT vs Class on the Grass 7.00 St Merryn A vs Berocca Juniors
The A Team vs Cribbar A 7.30 Fray Bentos vs  Melchester Rovers
Hardly Athletic vs Healeys 8.00 Berocca Seniors vs ADCD
 Minor Threat vs Farcelona A 8.30 Cribbar B vs ADCD Reserves
Farcelona B vs NWNC 9.00 Gluten Free Kick vs Ivory Toast

Week 3 – Wednesday 10th July 2019

Pitch 1   Pitch 2
Cribbar A  vs Do Daka Chaka 6.30 St Merryn  Bvs The Fockers
Melchester Rovers vs Farcelona B 7.00 NWNC vs Cribbar B
Berocca Seniors vs St Merryn A 7.30 Farcelona A vs Six Offenders
Berocca Juniors vs ATF 8.00 ADCD vs Dream Sessions
The A Team vs One Paced Wonders 8.30 ADCD vs Btec Raiders
Class on the Grass vs Minor Threat 9.00 Waaa Beans vs Hardly Athletic
Ivory Toast vs Fray Bentos 9.30 Healeys vs Gluten Free Kick

Week 2 – Wednesday 3rd July 2019

Pitch 1   Pitch 2
Shield Final -Berocca Seniors 2 – 0 One Paced Wonders 6.30 Btec Raiders 3-0 NWNC
Minor Threat 1-3 Berocca Juniors 7.00 London Inn 0-3 Class on the Grass
Cribbar A 3 London Inn 0 7.30 Fray Bentos 0-0 Healeys
Cribbar B 0 Melchester Rovers 0 8.00 Gluten Free Kick 1-3 Hardly Athletic
Do Daka Chaka 7-1 Dream Sessions 8.30 Farcelona B 2-0 Ivory Toast
ADCD 1-2 The A Team 9.00 The Fockers 0-2 Farcelona A
ATF 1-0 Atlantic Porth 9.30 ADCD Reserves 4-1 Waaa Beans

Week 1 – Wednesday 26th June 2019

Pitch 1   Pitch 2
Atlantic Porth 0 – 3 Minor Threat 6.30 Class on the Grass 1 – 0 Farcelona A
Do Daka Chaka 1 – 0 One Paced Wonders 7.00 Farcelona B 0 – 3 Cribbar B* (Bowl Final )
No Women no Cry 1 – 0 Hardy Athletic 7.30  Dream Sessions 4 – 1 Cribbar A
Melchester Rovers 1 – 0 Healeys 8.00 ADCD Reserves 1 – 0 Gluten Free Kick
ATF 0 – 2 The Fockers 8.30 London Inn 0 – 2 ADCD
The Waaa Beans 0 – 1 Ivory Toast 9.00 Berocca Juniors 9 – 1 London Inn B
The A Team 0 – 5 Berocca Seniors 9.30 Btec Raiders 1 – 0 Fray Bentos

Will also count as a league match

Semi Finals Night and Week 1 of Division 1 – Wednesday 19th June 2019

Pitch 1   Pitch 2
Do Daka Chaka 3 – 0 Class on the Grass (Cup SF1) 6.30 Healeys 2 – 1 Farcelona B
Cribbar A 0 – 0 One Paced Wonders* (Shield SF2) 7.00 Dream Sessions 0 – 1 Farcelona B (Cup SF2)
Cup Final – Do Daka 3 – 1 Farcelona A 7.30 Ivory Toast 1 – 0 Cribbar B
Ivory Toast 2 – 1 NWNC (Plate SF2) 8.00 ADCD Reserves 1 – 1 Melchester Rovers* (Plate SF1)
No Weimann no Cry 3 -2 ADCD Reserves 8.30 Melchester Rovers 1 – 1 Btec Raiders
Plate Final – Ivory Toast 1 – 0 Melchester Rovers 9.00 Hardly Athletic 0 – 2 Fray Bentos FC
Hardly Athletic 1 – 1 Berocca Seniors* (Shield SF1) 9.30 Gluten Free Kick 1 – 3 Waaa Beans

Quarter Finals Night – Wednesday 12th June 2019

Pitch 1   Pitch 2
Btec Raiders 0 – 1 Dream Sessions (Cup QF3) 6.30 Atlantic Porth 0 – 3 Farcelona B (Bowl SF2)
Waaa Beans 0 – 5 NWNC (Plate QF3) 7.00 Melchester Rovers* 0 – 0 Berocca Juniors (Plate QF1)
The Fockers 0 – 1 One Paced Wonders (Shield QF4) 7.30 Farcelona A 1 – 0 Fray Bentos (Cup QF4)
ATF 1 – 3 Class on the Grass (Cup QF1) 8.00 Berocca Seniors* 0 – 0 London Inn B (Shield QF2)
London Inn A 1 – 3 Do Daka Chaka (Cup QF2) 8.30 ADCD Reserves 1 – 5 Hardly Athletic (Shield QF1)
A Team 1  -1 ADCD Reserves* (Plate QF2) 9.00 Healeys 0 – 1 Cribbar A (Shield QF3)
Gluten Free Kick 0 – 3 Cribbar B (Bowl SF1) 9.30 Ivory Toast 2 – 0 Minor Threat (Plate QF4)

The Cup Week 3 – Wednesday 5th June 2019

Pitch 1   Pitch 2
Dream Sessions 2 – 2 Waaa Beans 6.30 Class on the Grass 1 – 1 Minor Threat
One Paced Wonders 4 – 0 NWNC 7.00 Farcelona B 0 – 3 Melchester Rovers
Farcelona A 0 – 1 Fray Bentos FC 7.30 London Inn A 0 – 1 The Fockers
Ivory Toast 1 – 0 Gluten Free Kick 8.00 Berocca Juniors 0 – 0 London Inn B
Do Daka Chaka 3 – 0 ADCD Reserves 8.30 Borocca Seniors 0 – 0 Cribbar B
The A Team 3 – 1 Btec Raiders 9.00 ADCD 2 – 3 Healeys
ATF 3 – 0 Atlantic Porth 9.30 Cribbar A 2 – 1 Hardly Athletic

The Cup Week 2 – Wednesday 29th May 2019

Pitch 1   Pitch 2
London Inn A 4 – 0 NWNC 6.30 Berocca Seniors 2 – 1 Minor Threat
Dream Sessions 2 – 2 London Inn B 7.00 Berocca Juniors 2 – 0 Waaa Beans
Do Daka Chaka 2 – 0 Melchester Rovers 7.30 Class on the Grass 3 – 0 Cribbar B
Cribbar A 0 – 3 Btec Raiders 8.00 One Paced Wonders 0 – 3 The Fockers
 ADCD 3 – 2 Atlantic Porth 8.30 Farcelona A 2 – 0 Gluten Free Kick
ATF 3 – 2 Healeys 9.00 Farcelona B 0 – 0 ADCD Reserves
The A Team 2 – 4 Hardly Athletic 9.30 Ivory Toast 0 – 1 Fray Bentos

The Cup Week 1 – Wednesday 22nd May 2019

Pitch 1   Pitch 2
Do Daka Chaka 7 – 0 Farcelona B 6.30 Atlantic Porth 2 – 2 Healeys
Farcelona A 1 – 0 Ivory Toast 7.00 Berocca Seniors 1 – 1 Class on the Grass
One Paced Wonders 0 – 1 London Inn A 7.30 Dream Sessions 2 – 0 Berocca Juniors
The Fockers 0 – 1 NWNC 8.00 London Inn B 9 – 1 Waaa Beans
Melchester Rovers 0 – 1 ADCD Reserves 8.30 Hardly Athletic 0 – 1 Btec Raiders
ADCD 2 – 2 ATF 9.00 Minor Threat 1 – 0 Cribbar B
The A Team 1 – 4 Cribbar A 9.30 Gluten Free Kick 0 – 5 Fray Bentos

Week 21 – Wednesday 15th May 2019

Pitch 1   Pitch 2
Farcelona 0 – 1 Dream Sessions 6.30 Cribbar B 2 – 0 Waaa Beans
Cribbar A 3 – 0 The Fockers 7.00 London Inn A 0 – 0 Farcelona B
ADCD 2 – 1 Ivory Toast 7.30  Melchester Rovers 2 – 1 Gluten Free Kick
London Inn 2- 1  ADCD Reserves 8.00 Do Daka Chaka 3 – 0 One Paced Wonders
Class on the Grass 1 – 2 Berocca Juniors 8.30 ATF 2 – 1 Hardly Athletic
The A Team 0 – 1 Berocca Seniors 9.00 NWNC 0 – 0 Minor Threat
Atlantic Porth 2 – 1 Fray Bentos 9.30 Healeys * Btec Raiders

*Both teams win 3 – 0

Week 20 – Wednesday 8th May 2019

Pitch 1   Pitch 2
Waaa Beans 2 – 8 Atlantic Porth 6.30 Dream Sessions 1 – 2 Do Daka Chaka
The Fockers 3 – 2 London Inn A 7.00 Minor Threat* Healeys
Frey Bentos B 0 – 1 London Inn B 7.30 ADCD Reserves 1 – 7 Melchester Rovers
One Paced Wonders 3 – 0 ADCD 8.00 Gluten Freekick 1 – 5  NWNC
Btec Raiders 3 – 2 Cribbar B 8.30 Fray Bentos A 1 – 2 Class on the Grass
Berocca Juniors 1 – 0 Cribbar A 9.00 Farcelona B 0 – 1 ATF
Ivory Toast 0 – 1 The A Team 9.30  Berocca Seniors 4 – 2 Farcelona A

*both teams win 3 – 0

Week 19 – Wednesday 1st May 2019

Pitch 1   Pitch 2
One Paced Wonders 1 – 0 Ivory Toast 6.30 Btec Raiders 2 – 0 No Weimann no Cry
 Do Daka Chaka 1 – 1 Berocca Seniors 7.00 Cribbar A 1 – 2 Class on the Grass
Frey Bentos B 1 – 2 Cribbar B 7.30 London Inn A 2 – 0 Berocca Juniors
London Inn B 1 – 0 Melchester Rovers 8.00 Farcelona B 0 – 1 Frey Bentos A
ADCD 0 – 2 Dream Sessions 8.30 Farcelona A 1 – 0 The A Team
ATF 3 – 1 The Fockers 9.00 Minor Threat 3 – 0 TR7
ADCD Reserves 3 – 0 Atlantic Porth 9.30  Waaa Beans 1 – 5 Healeys

Week 18 – Wednesday 24th April 2019

Pitch 1   Pitch 2
TR7.5 3 – 0 Btec Raiders 6.30 NWNC 0 – 1 Waaa Beans
Ivory toast 0 – 2 Farcelona A 7.00 Melchester Rovers 0 – 2 Minor Threat
Farcelona B 0 – 2 Berocca Juniors 7.30 The Fockers 1 – 0 Frey Bentos A
London Inn A 0 – 2 Cribbar A 8.00 Berocca Seniors 2 – 0 ADCD
Dream Sessions 2 – 2 One Paced Wonders 8.30 Cribbar B 3 – 0 ADCD Reserves
ATF 3 – 2 Class on the Grass 9.00 Atlantic Porth 2 – 8 London Inn B
The A Team 0 – 4 Do Daka Chaka 9.30 Healeys 0 – 2 Frey Bentos B

Week 17 – Wednesday 17th April 2019

Pitch 1   Pitch 2
Ivory toast 0 – 7 Do Daka Chaka 6.30 Minor Threat 0 – 3 Waaa Beans
Cribbar B 2 – 3 Atlantic Porth 7.00 Healeys 2 – 0 London Inn B
Frey Bentos A 0 – 2 Cribbar A 7.30 Class on the Grass 0 – 3 London Inn A
The A Team 0 – 3 One Paced Wonders 8.00 TR7.5 3 – 3 Frey Bentos B
Melchester Rovers 2 – 0 Btec Raiders 8.30 NWNC 0 – 0 ADCD Reserves
Berocca Juniors 3 – 0 ATF 9.00 The Fockers 0 – 2 Farcelona B
Berocca Seniors 1 – 1 Dream Sessions 9.30 Farcelona 1 – 3 ADCD

Week 16 – Wednesday 10th April 2019

Pitch 1   Pitch 2
Dream Sessions 2 – 0 #BGH 6.30 One Paced Wonders 0 – 6  Berocca Seniors
Class on the Grass 2 – 2 Farcelona B 7.00 Berocca Juniors 6 – 0 The Fockers
Do Daka Chaka 5 – 0 Farcelona A 7.30 Atlantic Porth 0 – 2 Melchester Rovers
Frey Bentos B 0 – 1 NWNC 8.00 Frey Bentos A 1 – 1 London Inn A
London Inn B 1 – 1 Cribbar B 8.30 Waaa Beans 0 – 0 TR7.5
ADCD Reserves 1 – 0 Clean Earth 9.00 Cribbar A 3 – 0 ATF
Minor Threat 3 – 1 Btec Raiders 9.30 ADCD 7 – 0 The A Team

Week 14 – Thursday 4th April 2019

time Pitch 1 Pitch 2 Pitch 3
7.00 England 1 – 0 Exeter Gently Medsoc 1 – 1 Athletico Pathetico Karius to Glory 0 – 3 Fiorentina Turner
7.30 Chippy FC 2 – 2 Egg Fried Reus Exeter Gently B 8 – 0 6 Rifles Medsoc Reserves 2 – 1 Balls Deeper
8.00 H&BR 2 – 0 Balls Deep New Era Dragons 2 – 5 Slippery Six Malabarbarians 3 – 1 Roseland G Utd
8.30 St Eval No Stars 2 – 3 Calcio Devils Bozzos FC 0 – 3 Comeback Like a King Major Ultras 0 – 1 Riders of Yohan
9.00 The Odd Squad 1 – 5 Keen Beans St Eval All Stars 1 – 4 Comeback Kings

Week 15 – Wednesday 3rd April 2019

Pitch 1   Pitch 2
Atlantic Porth * Clean Earth 6.30 Berocca Juniors 8 – 0 Frey Bentos A
Frey Bentos B 1 – 1 Minor Threat 7.00 London Inn B 6 – 1 NWNC
ATF 0 – 0 London Inn A 7.30 Berocca Seniors 4 – 0 #BGH
Dream Sessions 2 – 1 The A Team 8.00 One Paced Wonders 0 – 2 Farcelona A
Farcelona B 3 – 2 Cribbar A 8.30 The Fockers 1 – 0 Class on the Grass
ADCD Reserves 1 – 2 TR7.5 9.00 Cribbar B 0 – 3 Melchester Rovers
ADCD 0 – 3 Do Daka Chaka 9.30 Waaa Beans 1 – 1 Btec Raiders

Week 14 – Wednesday 27th March 2019

Pitch 1   Pitch 2
TR7 2 – 0 London Inn B 6.30 Farcelona A 1 – 0 Dream Sessions
Cribbar A 0 – 1 The Fockers 7.00 London Inn 4 – 1 Farcelona B
Melchester Rovers 1 – 0 Waaa Beans 7.30 Clean Earth 0 – 1 Cribbar B
Do Daka Chaka 5 – 1 One Paced Wonders 8.00 ADCD 0 – 2 #BGH
Minor Threat 1 – 4 ADCD Reserves 8.30 Class on the Grass 0 – 6 Berocca Juniors
The A Team 4 – 1 Berocca Seniors 9.00 Btec Raiders 2 – 2 Frey Bentos B
ATF 7 – 5 Frey Bentos A 9.30 NWNC * Atlantic Porth

both teams win 3 – 0 due to ineligible players

Week 13 – Wednesday 20th March 2019

Pitch 1   Pitch 2
Dream Sessions 0 – 2 Do Daka Chaka 6.30 London Inn 0 – 0 Minor Threat
Atlantic Porth 0 – 5 TR7 7.00 The Fockers 3 – 0 London Inn A
Frey Bentos A 1 – 4 Class on the Grass 7.30 Clean Earth  2 – 1 Melchester Rovers
Frey Bentos B 1 – 1 Waaa Beans 8.00 ADCD 0 – 1 One Paced Wonders
ADCD Reserves 5 – 0 Btec Raiders 8.30 Cribbar B 1 – 1 No Weimann no Cry
Farcelona B 0 – 2 ATF 9.00 Berocca Juniors 5 – 3 Cribbar A
#BGH 1 – 5 The A Team 9.30 Berocca Seniors 4 – 1 Farcelona A

Week 12 – Wednesday 13th March 2019

Pitch 1   Pitch 2
Cribbar B 2 – 0 Minor Threat 6.30 Atlantic Porth 0 – 0 Puyol Pants Down
No Weimann No Cry 2 – 0 Melchester Rovers 7.00 London Inn A 0 – 3 Cribbar A
The Fockers 3 – 2 Frey Bentos A 7.30 London Inn B 1 – 0 Waaa Beans
Dream Sessions 1 – 3 One Paced Wonders 8.00 ADCD Reserves 4 – 0 Frey Bentos B
Class on the Grass 0 – 1 ATF 8.30 Berocca Seniors 0 – 3 ADCD
The A Team 1 – 2 Do Daka Chaka 9.00 Farcelona B 0 – 2 Berocca Juniors
#BGH 0 – 2 Farcelona A 9.30 Clean Earth 0 – 2 TR7

Week 11 – Wednesday 6th March 2019

Pitch 1   Pitch 2
Do Daka Chaka 1 – 2 Berocca Seniors 6.30 Puyol Pants Down 0 – 2 London Inn B
London Inn A 0 – 2 Berocca Juniors 7.00 Cribbar A 1 – 0 Class on the Grass
#BGH 2 – 1 One Paced Wonders 7.30 Cribbar B 0 – 1 TR7
No Weimann no Cry 2 – 1 Clean Earth 8.00 Farcelona B 3 – 0 Frey Bentos A
Farcelona A 1 – 1 The A Team 8.30 Melchester Rovers 1 – 0 Frey Bentos B
ATF 2 – 0 The Fockers 9.00  Waaa Beans 0 – 2 ADCD Reserves
Minor Threat 1 – 2 Atlantic Porth 9.30 Dream Sessions 0 – 7 ADCD

Week 10 – Wednesday 27th February 2019

Pitch 1   Pitch 2
Waaa Beans 2 – 0 Atlantic Porth 6.30 Minor Threat 4 – 0 Clean Earth
 TR7 4 – 0 No Weimann no Cry 7.00 Puyol Pants Down 0 – 3 Cribbar B
Frey Bentos A 0 – 1 Cribbar A 7.30 The Fockers 1 – 1 Farcelona B
Frey Bentos B 0 – 3 London Inn B 8.00 Farcelona A 0 – 2 ADCD
Class on the Grass 2 – 2 London Inn A 8.30 ADCD Reserves 1 – 1 Melchester Rovers
The A Team 2 – 2 One Paced Wonders 9.00 Berocca Seniors 6 – 0 Dream Sessions
Berocca Juniors 4 – 0 ATF 9.30 #BGH 0 – 1 Do Daka Chaka

Week 9 – Wednesday 20th February 2019

Pitch 1   Pitch 2
TR7 4 – 0 Puyol Pants Down 6.30 No Weimann no Cry 1 – 0 Waaa Beans
Berocca Seniors 2 – 2 #BGH 7.00 Farcelona B 1 – 0 Cribbar A
One Paced Wonders 1 – 0 Farcelona A 7.30 Berocca Juniors 0 – 0 Frey Bentos A
Clean Earth * Frey Bentos B 8.00 Cribbar B 0 – 3 ADCD Reserves
ADCD 1 – 2 Do Daka Chaka 8.30 The Fockers 1 – 1 Class on the Grass
ATF 1 – 4 London Inn A 9.00 Melchester Rovers 0 – 4 Minor Threat
Dream Sessions 1 – 3 The A Team 9.30 Atlantic Porth 3 -3 London Inn B

*Both teams win 3 – 0 due to administrative error

Week 8 – Wednesday 13th February 2019

Pitch 1   Pitch 2
Waaa Beans 1 – 4 Clean Earth 6.30 Berocca Juniors 0 – 2 The Fockers
One Paced Wonders 1 – 8 Berocca Seniors 7.00 Dream Sessions 3 – 0 #BGH
Class on the Grass 1 – 0 Farcelona B 7.30 Melchester Rovers 3 – 0 London Inn B
Do Daka Chaka 3 – 1 Farcelona A 8.00 Frey Bentos A 3 – 2 London Inn A
Btec Raiders 0 – 2 No Weimann no Cry 8.30 Frey Bentos B 1 – 1 Cribbar B
ADCD Reserves 5 – 1 Atlantic Porth 9.00 Cribbar A 2 – 2 ATF
ADCD 2 – 0 The A Team 9.30 Minor Threat 1 – 9 TR7

Week 7 – Wednesday 6th February 2019

Pitch 1   Pitch 2
Farcelona A 3 – 2 Dream Sessions 6.30 London Inn 2 – 1 Cribbar B
London Inn 2 – 0 Farcelona B 7.00 Cribbar A 2 – 1 The Fockers
Do Daka Chaka 4 – 1 One Paced Wonders 7.30 Atlantic Porth 2 – 0 Melchester Rovers
Class on the Grass 0 – 5 Berocca Juniors 8.00  Frey Bentos B 0 – 0 No Weimann no Cry
ADCD 3 – 1 #BGH 8.30 The A Team 0 – 4 Berocca Seniors
ADCD Reserves 0 – 1 Clean Earth 9.00 ATF 1 – 2 Frey Bentos A
Waaa Beans 1 – 9 TR7 9.30 Btec Raiders 0 – 0 Minor Threat

Week 6 – Wednesday 30th January 2019

Pitch 1   Pitch 2
Melchester Rovers 1 – 0 Btec Raiders 6.30 Minor Threat 2 – 0 Waaa Beans
Dream Sessions 0 – 3 Do Daka Chaka 7.00 Clean Earth 0 – 2 London Inn B
Frey Bentos A 0 – 2 Class on the Grass 7.30 The Fockers 1 – 3 London Inn A
One Paced Wonders 0 – 3 ADCD 8.00 TR7 0 – 0 Frey Bentos B
No Weimann no Cry 0 – 3 ADCD Reserves 8.30 #BGH 2 – 1 The A Team
Berocca Juniors 4 – 0 Cribbar A 9.00 Farcelona B 1 – 1 ATF
Berocca Seniors 4 – 1 Farcelona A 9.30 Cribbar B 1 – 1 Atlantic Porth

Week 5 – Wednesday 23rd January 2019

Pitch 1   Pitch 2
London Inn A 1 – 2 Berocca Juniors 6.30 Waaa Beans 1 – 1 Btec Raiders
London Inn B 1 – 0 No Weimann No Cry 7.00 Do Daka Chaka 1 – 1 Berocca Seniors
One Paced Wonders 2 – 1 St Mawgan 7.30 Frey Bentos B 1 – 2 Minor Threat
Cribbar A 1 – 2 Class on The Grass 8.00 Farcelona B 3 – 0 Frey Bentos B
Farcelona A 0 – 1 The A Team 8.30 Cribbar B 1 – 2 Melchester Rovers
ATF 4 – 2 The Fockers 9.00 ADCD Reserves * TR7
Atlantic Porth 4 – 1 Clean Earth 9.30 ADCD 0 – 3 Dream Sessions

Week 4 – Wednesday 16th January 2019

Pitch 1   Pitch 2
Clean Earth 0 – 2 Cribbar B 6.30 No Weimann no Cry 1 – 2 Atlantic Porth
Melchester Rovers 2 – 0 Waaa Beans 7.00 London Inn A 0 – 2 Cribbar A
Dream Sessions 1 – 1 One Paced Wonders 7.30 TR7 2 – 1 London Inn B
Minor Threat 0 – 5 ADCD Reserves 8.00 The Fockers 2 – 3 Frey Bentos A
Berocca Seniors 5 – 1 ADCD 8.30 ATF 1 – 2 Class on the Grass
Frey Bentos B 0 – 1 Puyol Pants Down 9.00 Farcelona B 0 – 0 Berocca Juniors
St Mawgan 1 – 0 Farcelona A 9.30 The A Team 0 – 1 Do Daka Chaka

Week 3 – Wednesday 9th January 2019

Pitch 1   Pitch 2
Clean Earth 2 – 1 Melchester Rovers 6.30 Atlantic Porth 1 – 5 TR7
London Inn 0 – 1 Minor Threat 7.00 Dream Sessions 0 – 2 CTPE Sixes
Berocca Juniors 4 – 0 The Fockers 7.30 Frey Bentos A 0 – 0 London Inn A
Class on the Grass 0 – 0 Farcelona B 8.00 Frey Bentos B 3 – 0 Waaa Beans
Do Daka Chaka 2 – 1 Farcelona A 8.30 One Paced Wonders 2 – 2 Berocca Seniors
ADCD 0 – 2 The A Team 9.00  Cribbar B 2 – 2 No Weimann no Cry
Cribbar A 0 – 0 ATF 9.30 ADCD Reserves 0 – 1 Puyol Pants Down

Week 2 – Wednesday 2nd January 2019

Pitch 1   Pitch 2
Minor Threat 1 – 0 Atlantic Porth 6.30 CTPE Sixes 0 – 2 Do Daka Chaka
No Weimann no Cry 3 – 0 Clean Earth 7.00 TR7 2 – 0 Cribbar B
Frey Bentos A 0 – 1 Cribbar 7.30 Puyol Pants Down 0 – 5 London Inn B
Class on the Grass 0 – 0 London Inn A 8.00 Melchester Rovers 2 – 0 Frey Bentos B
One Paced Wonders 2 – 3 Atlantic Reach 8.30 Berocca Seniors 3 – 2 Dream Sessions
Farcelona A 1 – 1 AD CD 9.00  Berocca Juniors  1 – 0 ARD
The Fockers 1 – 2 Farcelona B 9.30 Waaa Beans 1 – 0 ADCD Reserves

Week 1 Wednesday 19th December 2018

Pitch 1   Pitch 2
Atlantic Porth 2 – 0 Puyol Pants Down 6.00 Clean Earth 0 – 2 TR7
Cribbar B 1 – 1 Minor Threat 6.30 Berocca Seniors 1 – 0 TR7 (Shield Final)
Berocca Seniors 3 – 0 CTPE Sixes 7.00 Farcelona A 0 – 3 Cribbar A
Berocca Juniors 5 – 1 Frey Bentos A 7.30 One Paced Wonders 3 – 0 Farcelona B
The Fockers 0 – 4 Class on the Grass 8.00 London Inn 2 – 0 Waaa Beans
AD CD Reserves 3-  2 Frey Bentos B 8.30 No Weimann no Cry 2 – 1 Melchester Rovers
Dream Sessions 0 – 3 Atlantic Reach 9.00 Do Daka Chaka 2 – 0 London Inn (Plate Final)
ARD 2 – 3 London Inn A 9.30 AD CD 0 – 8 Do Daka Chaka

 

League Tables

Week 9

Sunday 6 aside (any age)

We ONLY have 1 Space left for our new Sunday league. This will run alongside our over 30’s league. Games will be 30 minutes long and match fees will be as normal. We are expecting to start the league in March as soon as we have eight teams signed up.

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
TR7 9 9 0 0 45 10 35 27
Berocca Seniors 9 7 1 1 48 18 30 22
Touch Matip A 9 6 1 2 28 12 16 19
Newquay U6’s 9 6 0 3 33 19 14 18
Dream Sessions 9 2 1 6 16 35 -19 7
London Inn A 9 1 3 5 14 29 -15 6
One Paced Wonders 9 1 1 7 12 28 -16 4
A Team 9 0 1 8 12 55 -43 1

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
Touch Matip B 9 8 0 1 46 14 32 24
TR7.5 9 6 2 1 40 12 28 20
Berocca Juniors 9 6 2 1 32 15 17 20
Newquay U5’s 9 5 1 3 18 14 4 16
The Fockers 9 3 1 5 13 27 -14 10
Class on the Grass 9 2 0 7 9 44 -35 6
London Inn B 9 1 2 6 9 27 -18 5
Farcelona A 9 1 0 8 11 25 -14 3

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
Netsix and Chill 10 9 1 0 35 7 28 28
Healeys 10 8 0 2 26 13 13 24
Monkey Tennis FC 10 7 1 2 34 14 20 22
The Waaa Beans 10 7 0 3 35 23 12 21
Farcelona B 10 5 3 2 29 17 12 18
Dark Fruits Utd 10 5 1 4 13 16 -3 16
Melchester Rovers 10 4 0 6 13 22 -9 12
Minor Threat 10 3 2 5 18 24 -6 11
Cribbar 10 3 1 6 20 26 -6 10
6 Offenders 10 3 0 7 9 28 -19 9
Btec Raiders 10 2 1 7 7 16 -9 7
ATF 10 1 0 9 20 39 -19 3

Final Standings 2019 Season

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Berocca Seniors 21 15 4 2 82 25 57 49
Touch Matip A 21 14 3 4 71 34 11 45
Newquay U6’s 21 11 3 7 52 37 15 36
Do Daka Chaka 21 11 2 8 56 38 18 35
Cribbar A 21 7 4 10 32 47 -15 25
One Paced Wonders 21 7 3 11 26 43 -17 24
Dream Sessions 21 6 3 12 32 50 -18 21
A Team 21 4 1 16 24 73 -49 13

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
Berocca Juniors 21 17 0 4 85 33 52 51
Newquay U5’s 21 12 2 7 51 39 12 38
Farcelona A 21 11 2 8 49 27 22 35
TR7.5 21 9 4 8 46 32 14 31
ATF 21 10 0 11 42 62 -20 30
The Fockers 21 8 3 10 31 38 -7 27
Class on the Grass 21 8 3 10 23 37 -14 27
Minor Threat 21 4 2 15 29 60 -31 14

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
Touch Matip B 22 17 2 3 63 26 37 53
Cribbar B 22 13 5 4 59 32 27 44
Ivory Toast 22 13 2 7 44 23 21 41
No Weimann No Cry 22 13 1 8 50 43 7 40
Btec Raiders 22 11 5 6 42 30 12 38
Farcelona B 22 11 2 9 43 37 6 35
Melchester Rovers 22 10 4 8 42 39 3 34
Fray Bentos 22 8 3 11 40 48 -8 27
The Waaa Beans 22 7 4 11 35 59 -24 25
Healeys 22 6 6 10 40 43 -3 24
6 Offenders 22 2 3 17 20 58 -38 9
Dark Fruits Utd 22 2 2 18 17 71 -54 8

Final Standings 2018/2019 Season

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Do Daka Chaka 21 18 2 1 62 11 51 56
Berocca Seniors 21 14 5 2 65 22 43 47
One Paced Wonders 21 9 4 8 36 43 -7 31
AD CD 21 9 1 11 35 39 -4 28
A Team 21 8 2 11 28 39 -11 26
Dream Sessions 21 6 3 12 21 45 -24 21
Farcelona A 21 5 2 14 18 41 -23 17
Ivory Toast 21 4 1 16 13 45 -32 13

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
Berocca Juniors 21 17 2 2 64 10 54 53
Cribbar A 21 12 2 7 34 19 15 38
ATF 21 9 4 8 33 36 -3 31
Class on the Grass 21 8 5 8 28 34 -6 29
London Inn A 21 7 6 8 28 30 -2 27
Farcelona B 21 6 6 9 18 23 -5 24
The Fockers 21 7 2 12 25 44 -19 23
Hardly Athletic 21 5 3 13 23 47 -24 18

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
Gluten Free Kick (TR7) 22 15 3 4 60 22 38 48
London Inn B 22 14 3 5 45 19 26 45
Atlantic Porth 22 12 4 6 44 43 1 40
Minor Threat 22 11 6 5 34 25 9 39
Melchester Rovers 22 12 1 9 33 25 8 37
AD CD Reserves 22 11 2 9 42 28 14 35
No Weimann No Cry 22 9 6 7 27 26 1 33
Healeys 22 10 0 12 29 30 -1 30
Cribbar B 22 8 5 9 31 28 3 29
Btec Raiders 22 5 5 12 16 41 -25 20
The Waaa Beans 22 5 4 13 18 43 -25 19
Fray Bentos FC 22 3 7 12 22 32 -10 16

Final Standings 2018 Season

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Berocca Seniors 21 17 0 4 71 10 61 51
Do Daka Chaka 21 17 0 4 70 14 56 51
Dream Sessions 21 9 2 10 26 42 -16 29
One Paced Wonders 21 8 4 9 34 47 -13 28
AD CD 21 9 1 11 30 45 -15 28
Farcelona A 21 8 1 12 30 36 -6 25
Atlantic Reach 21 7 4 10 34 43 -9 25
Frey Bentos A 21 3 2 16 18 76 -58 11

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
Berocca Juniors 21 18 2 1 80 8 72 56
ARD 21 12 3 6 45 26 19 39
Farcelona B 21 8 7 6 29 29 0 31
No Weimann no Cry 21 9 1 11 24 33 -9 28
The Fockers 21 9 1 11 37 61 -24 28
London Inn 21 7 3 11 25 39 -14 24
Cribbar A 21 6 4 11 18 33 -15 22
Clean Earth 21 2 5 14 20 53 -33 11

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
CTPE Sixes 21 19 2 0 62 8 54 59
Class on the Grass 21 14 3 4 40 19 21 45
Melchester Rovers 21 12 3 6 40 20 20 39
Cribbar B 21 11 4 6 33 21 12 37
Minor Threat 21 10 3 8 37 28 9 33
Atlantic Porth 21 10 2 9 30 37 -7 32
London Inn B 21 8 6 7 31 28 3 30
AD CD Reserves 21 6 5 10 26 37 -11 23
Frey Bentos FC 21 6 3 12 16 27 -11 21
The Waaa Beans 21 5 4 12 26 37 -11 19
FISH ON 21 5 3 13 20 41 -21 18
Puyol Pants Down 21 2 2 17 13 52 -39 8

Final Standings 2017 – 2018 Season

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Atlantic Porth 22 14 4 4 52 18 34 46
Farcelona B 22 12 6 4 28 11 17 42
Melchester Rovers 22 12 3 7 40 25 15 39
AD CD Reserves 22 13 0 9 33 24 9 39
The Fort Special Reserves 22 12 2 8 37 21 16 38
Class on the Grass 22 10 4 8 42 35 7 34
Minor Threat 22 9 5 8 29 25 4 32
Goon Army Goonahaveu 22 9 4 9 30 35 -5 31
The Waaa Beans 22 8 3 11 27 38 -11 27
Inter Madras 22 8 1 13 27 40 -13 25
FISH ON 22 5 3 14 19 43 -24 18
Cosmos 22 4 2 16 19 53 -34 14

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
Berocca Juniors 21 19 2 0 79 12 67 59
ARD 21 11 3 7 22 17 5 36
One Paced Wonders 21 10 3 8 30 29 1 33
The Fort Reserves 21 10 3 8 22 23 -1 33
Farcelona A 21 6 8 7 19 20 -1 26
The Fockers 21 6 4 11 25 36 -11 22
Clean Earth 21 7 0 14 24 44 -20 21
2 Goals 1 Cup 21 2 2 17 9 54 -45 8

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
Atlantic Porth 21 13 4 4 49 18 31 43
Farcelona B 21 12 6 3 28 10 18 42
Melchester Rovers 21 11 3 7 36 25 11 36
AD CD Reserves 21 12 0 9 30 24 6 36
The Fort Special Reserves 21 11 2 8 34 21 13 35
Class on the Grass 21 9 4 8 39 35 4 31
Goon Army Goonahaveu 21 9 4 8 30 32 -2 31
Minor Threat 21 8 5 8 28 25 3 29
Inter Madras 21 8 1 12 27 37 -10 25
The Waaa Beans 21 7 3 11 24 38 -14 24
FISH ON 21 5 3 13 19 39 -20 18
Cosmos 21 4 2 15 19 50 -31 14

Final Standings 2017 Season

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Do Daka Chaka 21 19 1 1 70 14 56 58
Atlantic Reach 21 12 4 5 46 22 24 40
Dream Sessions 21 9 4 8 30 33 -3 31
Newquay Non Athletic 21 9 1 11 22 32 -10 28
Robbie Utd 21 9 1 11 30 48 -18 28
The Brexiteers 21 8 0 13 28 44 -16 24
CR Butchers 21 7 0 14 23 39 -16 21
Krul Runnings A 21 5 1 15 22 39 -17 16

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
Berocca Seniors 21 19 2 0 73 10 63 59
Clean Earth 21 12 2 7 36 36 0 38
Farcelona A 21 11 1 9 30 26 4 34
One Paced Wonders 21 9 5 7 29 26 3 32
The Fockers 21 8 4 9 35 41 -6 28
CR Butchers Reserves 21 6 2 13 20 36 -16 20
The Brexiteers B 21 5 4 12 22 33 -11 19
The Fort 21 5 3 13 23 42 -19 18

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
ARD 21 19 1 1 75 19 56 58
Berocca Juniors 21 17 2 2 68 12 56 53
Atlantic Porth 21 13 3 5 42 22 20 42
Melchester Rovers 21 13 3 5 40 27 13 42
Class on the Grass 21 11 2 8 34 33 1 35
FISH ON 21 9 2 10 31 34 -3 29
Minor Threat 21 9 2 10 26 33 -7 29
The Fort Reserves 21 8 2 11 22 44 -22 26
Krul Runnings 21 6 5 10 23 44 -21 23
Farcelona B 21 6 3 12 22 26 -4 21
Dad Bod Utd 21 4 2 15 18 40 -22 14
Cosmos 21 1 1 19 12 61 -49 4

Final Standings 2017 Season

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Do Daka Chaka 14 12 1 1 58 8 50 37
TR7.5 14 12 1 1 34 13 21 37
Robbie Utd 14 8 0 6 24 32 -8 24
Quintrell Inn A 14 7 0 7 20 18 2 21
Newquay Non Athletic 14 5 1 8 18 30 -12 16
Dream Sessions 14 3 2 9 17 33 -16 11
Borocca Juniors 14 3 2 9 14 30 -16 11
Clean Earth 14 2 1 11 12 34 -22 7

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
TR7.9 14 12 2 0 42 9 33 38
Atlantic Reach 14 7 3 4 28 24 4 24
Quintrell Inn B 14 5 5 4 30 16 14 20
CR Butchers 14 6 1 7 28 29 -1 19
The Fockers 14 5 4 5 17 26 -9 19
One Paced Wonders 14 5 3 6 15 21 -6 18
Farcelona 14 3 5 6 14 17 -3 14
The Fort 14 1 1 12 7 39 -32 4

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
CR Butchers Reserves 12 10 0 2 28 11 17 30
ARD 12 8 1 3 33 16 17 25
Krul Runnings 12 7 0 5 20 17 3 21
Hawkins Motors Hyundai 12 6 2 4 30 15 15 20
Class on the Grass 12 6 1 5 14 11 3 19
Minor Threat 12 6 1 5 15 14 1 19
Melchester Rovers 12 6 1 5 18 24 -6 19
Cosmos 12 5 1 6 24 28 -4 16
Atlantic Porth 12 4 2 6 14 15 -1 14
Playmakers 12 4 1 7 16 24 -8 13
The Fort Reserves 12 4 1 7 11 22 -11 13
Mitchell 12 2 3 7 11 23 -12 9
Breast Rummage Albion 12 1 2 9 9 26 -17 5

Final Standings 2016 Season

Massive congratulations to Do Daka Chaka who become only the third team to go for an entire season without defeat.  Well done also to TR7.9 who won the Championship and Robbie Utd who won Division 1 at a canter.

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Do Daka Chaka 21 19 2 0 71 10 61 59
TR7.5 21 16 1 4 55 14 41 49
Quintrell Inn A 21 14 1 6 40 31 9 43
Ivory Toast 21 10 1 10 41 42 -1 31
Dream Sessions 21 8 4 9 21 34 -13 28
Atlantic Reach 21 4 3 14 25 51 -26 15
Play Makers 21 4 3 14 15 44 -29 15
The Fort 21 1 3 17 12 49 -37 6

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
TR7.9 21 15 4 2 59 13 46 49
Quintrell Inn B 21 13 4 4 37 12 25 43
Clean Earth 21 10 4 7 27 23 4 34
Krul Runnings 21 6 6 9 29 39 -10 24
CR Butchers 21 7 3 11 34 45 -11 24
One Paced Wonders 21 6 6 9 28 39 -11 24
Melchester Rovers 21 6 4 11 20 42 -22 22
Mitchell 21 4 5 12 21 35 -14 17

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
Robbie Utd 21 18 0 3 61 28 33 54
Hawkins Motors Hyundai 21 13 6 2 44 15 29 45
The Fockers 21 14 1 6 46 23 23 43
CR Butchers Reserves 21 10 4 7 41 26 15 34
Class on the Grass 21 9 5 7 28 18 10 32
Blenheim FC 21 10 1 10 30 36 -6 31
Atlantic Porth 21 9 3 9 30 31 -1 30
Minor Threat 21 9 3 9 25 28 -3 30
ARD 2 21 9 2 10 35 33 2 29
The Fort Reserves 21 6 3 12 27 40 -13 21
Farcelona 21 4 4 13 18 36 -18 16
Breat Rummage Albion 21 1 2 18 8 64 -56 5

Final Standings 2015 -2016 Season

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
6 Gods 21 18 3 0 81 17 64 57
Do Daka Chaka 21 16 2 3 75 18 57 50
Quintrell Inn A 21 11 1 9 55 37 18 34
Dream Sessions 21 10 1 10 33 36 -3 31
Pilchards FC 21 5 4 12 31 52 -21 19
Dead Pirate 21 5 3 13 27 61 -34 18
Atlantic Reach 21 5 2 14 23 53 -30 17
Farmers Arms 21 4 3 14 18 74 -56 15

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
6 Offenders 21 19 2 0 66 17 49 59
TR7.5 21 12 4 5 37 16 21 40
Quintrell Inn B 21 8 6 7 30 32 -2 30
London Inn 21 8 3 10 30 39 -9 27
One Paced Wonders 21 6 6 9 19 20 -1 24
Mitchell 21 7 2 12 30 46 -16 23
Fockers 21 5 3 13 26 44 -18 18
Clean Earth 21 5 2 14 23 44 -21 17

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
Hawkins Motors Hyundai 22 17 1 4 54 15 39 52
Farmers Arms Reserves 22 16 3 3 41 17 24 51
Robbie Utd 22 13 3 6 42 24 18 42
TR7.9 22 12 3 7 36 19 17 39
Melchester Rovers 22 12 2 8 38 24 14 38
Misled Youth 22 10 4 8 46 40 6 34
Minor Threat 22 10 4 8 36 36 0 34
Class on the Grass 22 6 6 10 20 27 -7 24
St Merryn 22 6 5 11 29 41 -12 23
Left Backs 22 6 2 14 22 61 -39 20
Atlantic Porth 22 4 7 11 24 39 -15 19
Army of Seaguls 22 0 2 20 14 61 -47 2

Final Standings 2015 Season

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Do Daka Chaka 21 18 0 3 103 8 95 54
Keep it Local 21 18 0 3 70 17 53 54
Quintrell Inn A 21 12 2 7 34 19 15 38
Atlantic Reach 21 10 2 9 28 52 -24 32
Farmers Arms 21 6 4 11 27 54 -27 22
One Paced Wonders 21 5 4 12 16 44 -28 19
Unbelievable Jeff 21 5 1 15 20 52 -32 16
Dream Sessions 21 3 2 16 9 47 -38 11

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
6 Gods 21 12 4 5 48 17 31 40
Quintrell Inn B 21 12 3 6 27 17 10 39
TR7.5 21 11 2 8 36 27 9 35
Mitchell 21 10 5 6 38 38 0 35
Natural Generation 21 8 3 10 37 43 -6 27
Fockers 21 8 3 10 23 31 -8 27
Class on the Grass 21 5 6 10 16 24 -8 21
J-Zum 21 4 4 13 22 46 -24 16

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
Hawkins Motors Hyundai 22 16 3 3 62 12 50 51
6 Offenders 22 15 1 6 49 26 23 46
Minor Threat 22 13 6 3 55 25 30 45
St Merryn 22 13 5 4 45 26 19 44
Farmers Arms Reserves 22 12 5 5 49 29 20 41
Melchester Rovers 22 12 2 8 32 20 12 38
Robbie Utd 22 9 4 9 49 36 13 31
Atlantic Porth 22 9 4 9 25 35 -10 31
Rudd Van Nipplejoy 22 4 4 14 9 47 -38 16
Moves like Ager 22 4 3 15 19 57 -38 15
Bum Scratchers 22 3 3 16 14 54 -40 12
Wadebridge Utd 22 2 2 18 11 74 -63 8

Week 23 Final Standings 2015 season

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Keep it Local 21 18 2 1 60 11 49 56
Do Daka Chaka 21 16 3 2 55 14 41 51
Dream Sessions 21 9 4 8 28 33 -5 31
Central Inn 21 8 2 11 27 33 -6 26
One Paced Wonders 21 6 4 11 22 36 -14 22
Cosmos 21 7 1 13 30 53 -23 22
Quintrell Inn A 21 5 4 12 21 32 -11 19
Natural Generation 21 6 0 15 25 39 -14 18

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
Second Choice 21 13 1 7 38 26 12 40
Atlantic Reach 21 11 4 6 32 21 11 37
Fockers 21 11 3 7 32 21 11 36
Quintrell Inn B 21 10 5 6 28 12 16 35
Mitchell 21 8 5 8 23 32 -9 29
Michu in the gea bar 21 7 7 7 22 19 3 28
Rednecks 21 7 3 11 35 35 0 24
St Merryn 21 2 2 17 10 52 -42 8

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
Class on the Grass 21 17 2 2 35 9 26 53
Firetrader 21 13 3 5 50 14 36 42
Robbie Utd 21 10 3 8 35 37 -2 33
Melchester Rovers 21 8 5 8 22 26 -4 29
Hawkins Motors Hyundai 21 8 5 8 20 28 -8 29
Minor Threat 21 5 4 12 20 27 -7 19
Tom Tee FC 21 4 6 11 13 30 -17 18
Atlantic Porth 21 3 6 12 12 30 -18 15

Final Standings 2014

The Premiership

Team Name P W D L F A GD PTS
Do Daka Chaka 21 14 4 3 52 30 22 46
Keep it Local 21 15 0 6 63 17 46 45
Cosmos 21 9 5 7 34 33 1 32
One Paced Wonders 21 10 2 9 21 26 -5 32
Dream Sessions 21 9 3 9 27 32 -5 30
Quintrell Inn A 21 7 5 9 20 29 -9 26
Second Choice 21 5 1 15 14 38 -24 16
Central Inn 21 4 2 15 16 53 -37 14

The Championship

Team Name P W D L F A GD PTS
Quintrell Inn B 21 15 3 3 30 6 24 48
Fockers 21 11 4 6 32 14 18 37
Natural Generation 21 11 3 7 32 24 8 36
Michu in the gea bar 21 10 6 5 30 24 6 36
Mitchell 21 7 3 11 22 32 -10 24
Rednecks 21 7 3 11 20 24 -4 24
Minor Threat 21 4 5 12 16 37 -21 17
Atlantic Porth B 21 4 3 14 13 33 -20 15

Division 1

Team Name P W D L F A GD PTS
The Handsome 21 15 4 2 34 12 22 49
Atlantic Reach 21 11 3 7 35 22 13 36
Melchester Rovers 21 11 2 8 30 17 13 35
Atlantic Porth A 21 8 8 5 17 15 2 32
Firetrader 21 7 4 10 19 24 -5 25
Newlyn 21 6 5 10 21 28 -7 23
Robbie Utd 21 6 4 11 22 34 -12 22
Class on the Grass 21 5 5 11 18 27 -9 20

Final standings 2013/2014

The Premiership

Team   Name P W D L F A GD PTS
Keep it   Local 21 17 4 0 70 15 55 55
Cosmos 21 12 4 5 43 27 16 40
Dream Sessions 21 10 2 9 32 29 3 32
One   Paced Wonders 21 6 7 8 20 26 -6 25
Raiders 21 5 8 8 27 35 -8 23
Natural Generation 21 6 4 11 26 33 -7 22
Quintrell   Inn A 21 5 6 10 15 35 -20 21
Mitchell 21 4 3 14 28 59 -31 15

The Championship

Team   Name P W D L F A GD PTS
Bennetts   Boys 21 17 2 2 53 24 29 53
Do Daka   Chaka 21 13 2 6 43 18 25 41
Fockers 21 9 6 6 32 21 11 33
Second   Choice 21 8 5 8 23 22 1 29
Quintrell   Inn B 21 8 3 10 25 23 2 27
Minor   Threat 21 6 5 10 23 38 -15 23
Perran   Penguins 21 6 3 12 19 36 -17 21
The   Handsome 21 1 4 16 17 53 -36 7

Division 1

Team   Name P W D L F A GD PTS
Bayern   Neverlosen 21 19 0 2 52 8 44 57
Raiders   too 21 15 2 4 47 16 31 47
Firetrader 21 11 2 8 24 18 6 35
Atlantic   Reach 21 9 3 9 22 24 -2 30
Atlantic   Porth 21 8 3 10 17 24 -7 27
Newlyn 21 5 5 11 18 43 -25 20
Class on the Grass 21 4 3 14 16 38 -22 15
Melchester   Rovers 21 3 2 16 10 39 -29 11

Final Standings 2013

The Premiership

Team   Name P W D L F A GD PTS
KIL 21 16 2 3 45 12 33 50
Natural   Generation 21 16 1 4 46 20 26 49
Cosmos 21 13 3 5 48 13 35 42
Dream   Sessions 21 10 4 7 23 17 6 34
Quintrell   Inn A 21 7 5 9 21 22 -1 26
Raiders 21 6 2 13 17 37 -20 20
The   Unbeatables 21 4 1 16 17 55 -38 13
Firetrader 21 3 0 18 8 51 -43 9

The Championship

Team   Name P W D L F A GD PTS
Bennets   Boys 21 15 1 5 48 17 31 46
Mitchell 21 14 3 4 29 20 9 45
One Pace   Wonders 21 9 5 7 24 15 9 32
The   Fockers 21 8 5 8 25 28 -3 29
Zodiac   Interiors 21 7 6 8 19 20 -1 27
Quintrell   Inn B 21 7 5 9 15 20 -5 26
Raiders   2 21 6 5 10 23 25 -2 23
Newlyn 21 1 4 16 14 49 -35 7

Division 1

Team   Name P W D L F A GD PTS
Ugandan   Dollars 21 16 3 2 48 7 41 51
Atlantic   Reach 21 10 6 5 25 14 11 36
Minor   Threat 21 10 6 5 24 14 10 36
Perran   Penguins 21 10 4 7 20 17 3 34
Hangover   96 21 7 7 7 15 12 3 28
Atlantic   Porth 21 4 9 8 15 13 2 21
Bayern   Neverlosen 21 5 3 13 14 39 -25 18
Class on the Grass 21 1 4 16 3 49 -46 7

 

Player Tables

Week 9

The Premiership

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Seniors 27
Harrie Tilson Touch Matip 12
Bonner Maul Berocca Seniors 11
Matt Rich Dream Sessions 10
Kieran Burt Newquay U6’s 9
Graham Underwood TR7 9
Dylan Flude Newquay U6’s 8
Reece Wilmot Touch Matip 8
Adam Herman TR7 7
Josh Dingle London Inn 6
Zac Dacey Newquay U6’s 6
Mike Harding One Paced Wonders 6
Kyle Brown TR7 6
Alex Coles TR7 6

The Championship

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Juniors 21
Harrie Tilson Touch Matip B 15
Joe Hibbs-George TR7.5 12
Jake Grange Touch Matip B 9
Kieran Burt Newquay U5’s 7
Ross Fallons TR7.5 7
Hayden Turner Touch Matip B 6
Kane Tippett Ayew Ready? 5
Sam Karpinski Farcelona A 5
Reece Wilmot Touch Matip B 5
Graham Underwood TR7.5 5

Division 1

Name Team Goals
Johny Coleman Monkey Tennis FC 16
Ben Piper Waaa Beans 11
Matt Rich Melchester Rovers 10
Austin Fairly Healeys 9
Alex Rodgers Netsix and Chill 9
Jamie Leigh ATF 8
Jack Bevan Minor Threat 8
Levi Holroyd Waaa Beans 8
Sam Karpinski Farcelona B 7
Jamie Patience Netsix and Chill 7
Reece Davis Dark Fruits Utd 6
Chris Kelly Farcelona B 6
Dan Carling Monkey Tennis FC 6

Final Standings 2019 Season

Tom Currah’s domination of the player tables continued for another season scorings 32 goals in the Premiership and 45 in the Championship! Dylan Flude and Hayden Turner had strong finishes to the season and they will certainly be in the mix next season. Hayden Turner and Johny Coleman made it 1st and 2nd in division 1 with Hayden Webber coming a close third.

The Premiership

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Seniors 32
Hayden Turner Touch Matip 23
Craig Harvey Do Daka Chaka 22
Bonner Maul Berocca Seniors 17
Matt Rich Dream Sessions 11
Dylan Flude Newquay U6’s 10
Will Hargreaves Touch Matip 9
Louis Harris Do Daka Chaka 8
Jamie Leigh The A Team 8
Harrie Tilston Touch Matip 8

The Championship

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Juniors 45
Dylan Flude Newquay U5’s 16
Matt Rich The Fockers 15
Matt Moncaster ATF 11
Bonner Maul Berocca Juniors 11
Adam Herman TR7.5 11
Jamie Lee ATF 10
Jacob Grange Berocca Juniors 10
Broadie Mitchell Farcelona A 9
Chris Kelly Farcelona A 9

Division 1

Name Team Goals
Hayden Turner Touch Matip 24
Johny Coleman NWNW 21
Hayden Webber Btec Raiders 20
Graham Underwood Fray Bentos 20
Austin Fairley Healeys 16
Matt Rich Melchester Rovers 16
Chris Kelly Farcelona B 15
Ian Bendry Cribbar 12
George Andretti Ivory Toast 12
George Hotham Cribbar 11

Final Standings 2018/2019 Season

Tom Currah was once again the dominant force in the Premiership and Championship but his goals weren’t enough to secure his side the title. Joe Harvey and Craig Harvey once again took second and third spot in the Premiership with a combined total of 35 goals, matching Tom’s impressive tally. Ben Atherton finished the season strongly for London Inn seeing off some stiff competition to finish top scorer in division 1 with 18 goals.

The Premiership

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Seniors 35
Joe Harvey Do Daka Chaka 19
Craig Harvey Do Daka Chaka 16
Bonner Maul Berocca Seniors 14
Elliot Simcox AD CD 12
Cameron Buchanon Do Daka Chaka 12
Harrie Tilston The A Team 8
Matt Rich Dream Sessions 7
Louis Price The A Team 7
Danny Murphy AD CD 6

The Championship

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Juniors 35
Harrie Tilston ATF 13
Bonner Maul Berocca Juniors 11
Declan Dalby Class on the Grass 9
Rob Wooton Cribbar A 9
Jake Grange London Inn A 9
Josh Dingle London Inn A 8
Ben Atherton London Inn A 8
Louis Price ATF 7
Matt Rich The Fockers 7

Division 1

Name Team Goals
Ben Atherton London Inn B 18
Rob Wooton Cribbar B 16
Jack Bevan Minor Threat 16
Graham Underwood TR7.5/Fray Bentos 16
Elliot Simcox AD CD Reserves 12
Lee Mann Atlantic Porth 12
Matt Rich Melchester Rovers 12
Ricky Clarke Atlantic Porth 11
Tom Magor TR7.5 11
Jake Grange London Inn B 9

Final Standings 2018 Season

Tom Currah didn’t get near last seasons record of 61 (Premiership) and 62 (Championship) goals but he was still top of both the Premiership and Championship tables in what was a far more competitive season.Joe Harvey finished level with his brother Craig for the first time and in the Premiership it was also interesting to see Broadie Mitchell near the top. Broadie only played about half of his sides games, had he been ever present Farcelona could have been a serious threat. Kane Tippett finished top of division 1 and he will certainly be an even greater threat next season. Matt Rich deserves a mention as he is the only player to appear in all three divisions.

The Premiership

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Seniors 35
Joe Harvey Do Daka Chaka 20
Craig Harvey Do Daka Chaka 20
Ben Currah Berocca Seniors 17
Broadie Mitchell Farcelona A 16
Kieran Rowlands One Paced Wonders 14
Jamie Patience Atlantic Reach 10
Matt Rich Dream Sessions 10
Jack Scott Atlantic Reach 9
Louis Price Dream Sessions 9

The Championship

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Juniors 43
Ben Currah Berocca Juniors 20
Jack Scott ARD 11
Josh Dingle London Inn A 11
Broadie Mitchell Farcelona B 10
Harrie Tilston ARD 9
Bonner Maul Berocca Juniors 9
Matt Rich The Fockers 9
Rob Wooton Cribbar A 8
Luke Williams London Inn A 7

Division 1

Name Team Goals
Kane Tippett CTPE Sixes 29
Kieran Rowlands Class on the Grass 17
Harry Paulsy AD CD Reserves 12
Josh Dingle London Inn B 12
Matt Rich Melchester Rovers 12
James Topper Minor Threat 10
Louis Price Melchester Rovers 9
Declan Dalby Class on the Grass 8
Callum Furgusson CTPE Sixes 8
Jake Grange CTPE Sixes 8

Final Standings 2017 – 2018 Season

Tom Currah set a new all time record for a 21 game season in both The Premiership and The Championship where he scored 61 and 62 goals respectively! Tom was sensational and no other striker came close to challenging him. Kieran Rowlands finished top goal scorer in Division 1 with 22 goals and showed a real eye for the back of the net.

The Premiership

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Seniors 61
Craig Harvey Do Daka Chaka 23
Chris Gregory Berocca Seniors 15
Joe Harvey Do Daka Chaka 12
Harrie Tilston Atlantic Reach 11
Bonner Maul Berocca Seniors 11
Louis Price Atlantic Reach/Ciarlegio FC 10
Jamie Patient Carlieglio FC 9
Matt Rich Dream Sessions 9
Gonzalo Rubio Dream Sessions 9

The Championship

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Juniors 62
Chris Gregory Berocca Juniors 14
Kieran Rowlands One Paced Wonders 12
Simon Ashton Farcelona A 9
Seb Bzdak The Fockers 7
Gonzalo Rubio The Fockers 7
Matt Rich The Fockers 7
Rob Wooton The Fort Reserves 7
Harrie Tilston ARD 5
Austin Fairley Clean Earth 5

Division 1

Name Team Goals
Kieran Rowlands Class on the Grass 22
Lee Mann Atlantic Porth 14
Liam Drake Atlantic Porth 13
Matt Rich Melchester Rovers 10
Mark Wilson Goon Army 9
Martin Nile The Fort Special Reserves 9
Declan Dalby Class on the Grass 8
Connor Smith Inter Madras 8
Sam Karpinski Farcelona B 7
Simon Ashton Farcelona B 7

Final Standings 2017 Season

Craig Harvey finished top scorer for the second season in a row with an impressive 31 goals for the season coming close to his record of 40.  Elsewhere Tom Currah was back to his best netting 26 in the Championship and 31 in Division 1.

The Premiership

Name Team Goals
Craig Harvey Do Daka Chaka 31
Joe Harvey Do Daka Chaka 15
Ferrett Atlantic Reach 9
Dan Camps Do Daka Chaka 8
Craig Allen Atlantic Reach 7
Harrie Tilston Dream Sessions 7
Dan Ball Atlantic Reach 6
Graham Underwood TR7.5/CR Butchers 6
Dan Ball Newquay Non Athletic 5
Callum Maconie Robbie Utd 5

The Championship

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Seniors 26
Bonner Maul Berocca Seniors 15
Harrie Tilston The Fockers 15
Chris Gregory Berocca Seniors 14
Chris Pratt Clean Earth 9
Austin Clean Earth 9
Martin Probert One Paced Wonders 9
Graham Underwood TR7.9/CR Butchers 8
Rob Wooton The Fort 6
Jake McDougle CR Butchers 5

Division 1

Name Team Goals
Tom Currah Berocca Juniors 31
Chris Gregory Berocca Juniors 21
Dan Ball ARD 20
Lee Mann Atlantic Porth 15
Craig Allen ARD 14
Harry Tilson/ARD Melchester Rovers 14
Declan Dalby Class on the Grass 13
Ferrett ARD 8
Martin Probert Class on the Grass 8
Hayden Webber Atlantic Porth 7

Final Standings 2017 Season

In the Premiership Craig Harvey outscored his brother to claim the golden boot with a strike rate of 1.57 goals per game.  Tom Currah was up to his usual tricks in the Championship and division 1, taking top goalscorer in both leagues with 15 and 18 goals respectively.

The Premiership

Name Team Goals
Craig Harvey Do Daka Chaka 22
Joe Harvey Do Daka Chaka 19
Dan Camps Do Daka Chaka 11
Christy Lee Robbie Utd 9
Harrie Tilston Dream Sessions 8
Tom Currah Quintrell Inn 8
Chris Gregpry Berocca Juniors 7
Ross Fallons TR7.5 7
Dan Ball Newquay Non Athletic 6
Kane Adams Robbie Utd 6

The Championship

Name Team Goals
Tom Currah Quintrell Inn B 15
Martin Probert One Paced Wonders 11
Craig Allen Atlantic Reach 10
Dan Ball Atlantic Reach 10
Ben Atherton CR Butchers/Atlantic Reach 9
Callum Mason CR Butchers 7
Adam Herman TR7.9 7
Declan Morris CR Butchers 6
Simon Ashwood Farcelona 6
Harrie Tilston The Fockers 6

Division 1

Name Team Goals
Tom Currah Hawkins Motors Hyundai 18
Declan Morris CR Butchers 16
Craig Allen ARD 12
Martin Probert Class on the Grass 11
Harry Tilson Melchester Rovers 11
Dan Ball ARD 7
Ryan Semley Cosmos 6
Callum Mason CR Butchers 6
Dean Hall Hawkins Motors Hyundai 6
Mike Hodgetts The Fort Reserves 6

Final Standings 2016 season

Congratulations to Craig Harvey who finished top goal scorer in the Premiership scoring nearly twice as many goals as his nearest rival.  Well done also to Tom Currah who finished second in the Premiership and top of the Championship with 18 goals to his name.   Goal machine Kane Adams finished top of division 1 with an impressive 18 goals, many of which turned out to be winning goals for his title winning side.

The Premiership

Name Team Goals
Craig Harvey Do Daka Chaka 29
Tom Currah Quintrell Inn 15
Joe Harvey Do Daka Chaka 13
Tom Magor TR7.5 11
Dan Ball Atlantic Reach 10
Dan Camps Do Daka Chaka 10
Graham Underwood TR7.5 10
Ben Colquhoun London Inn/Quintrell In 9
Matt Rich Dream Sessions 9
Ian Bendry Quintrell Inn 8

The Championship

Name Team Goals
Tom Currah Quintrell Inn B 19
Graham Underwood TR7.9 14
Ricky Clarke Clean Earth 13
Lachlan Brace TR7.9 11
Martin Nile One Paced  Wonders 11
Michael Fraser 6 Offenders/Mitchell 10
Adam Herman TR7.9 9
Martin Probert One Paced  Wonders 8
Austin Fairley Clean Earth 7
Tom Magor TR7.9 7

Division 1

Name Team Goals
Kane Adams Robbie Utd 18
Jake McDougall Farmers Arms Reserves 12
Callum McCone Robbie Utd 11
Tom Currah Hawkins Motors Hyundai 11
Craig Daniels Farmers Arms Reserves 9
Declan Dalby Class on the Grass 9
James Sands Robbie Utd 9
James Topper Minor Threat 9
Matt Rich The Fockers 9
Callum Mason Farmers Arms Reserves 8

2016 Season Final Standings

Congratulations to the excellent Craig Harvey who finally topped the player tables with an incredible 40 goals in the Premiership, just five behind Tom Currah’s all time record.  Ben Colquhoun marked his return to form by finishing top goal scorer of a very competitive Championship with 19 goals that saw his side regain promotion to the Premiership.

The Premiership

Name Team Goals
Harvey, C Do Daka Chaka 40
Currah, T Keep it Local/Quintrell Inn 36
Price, L 6 Gods 35
Harvey, J Do Daka Chaka 21
Fallons, R 6 Gods 11
Tilson, H 6 Gods/Dream Sessions 11
Ball, D Atlantic Reach 9
Furgusson, D Quintrell Inn A 9
Ling, P Quintrell Inn A 9
Shepperd, J 6 Gods 9

The Championship

Name Team Goals
Colquhoun, B London Inn 19
Allen, C Mitchell 18
Shepperd, J 6 Offenders 18
Price, L 6 Offenders 17
Fallons, R 6 Offenders 11
Ling, P Quintrell Inn B 9
Brace, L TR7.5 8
Herman, A TR7.5 8
Currah, T Quintrell Inn B 7
Dingle, J London Inn 7

Division 1

Name Team Goals
Currah, T Minor Threat/Hawkins 35
Colquhoun, B Misled Youth 21
Rodgers, D St Merryn 16
Ling, P Hawkins Motors Hyundai 14
Tilson, H Robbie Utd/Melchester Rovers 12
Brace, L Melchester Rovers/TR7.9 11
Gapper, M Minor Threat 11
Magor, T TR7.9 10
Burt, D Left Backs 8
Dingle, J Misled Youth 8

Final Standings 2015 Season

We thought Tom’s record of 38 goals would never be broken, but it didn’t take long for Tom to smash it again setting a new record of 45. It wasn’t enough to win his side the league though, which can be some consolation to Craig Harvey who netted 43 during Do Daka Chaka’s title winning season.  In the Championship Craig Allen was back to his best,scoring an impressive 22 for Mitchell.  Tom Currah emerged as top scorer in Division 1 where his 30 goals were enough to ensure promotion for Minor Threat.

The Premiership

Name Team Goals
Currah, T Keep it Local 45
Harvey, C Do Daka Chaka 43
Harvey, J Do Daka Chaka 29
Probert, M Quintrell Inn A 12
Buchanan, C Do Daka Chaka 9
Price, D Atlantic Reach 9
Camps, D Do Daka Chaka 9
Currah, B Keep it Local 8
Daniels, A Cosmos 8
Magor, T Keep it Local 7

The Championship

Name Team Goals
Allen, C Mitchell 22
Price, L 6 Gods 12
Probert, M Quintrell Inn B 12
Herman, A TR7.5 9
Pratt, C Natural Generation 9
Hall, D Quintrell Inn B 7
McFarlen, H Mitchell 7
Carne, M Class on the Grass 6
Colquhoun, B J-Zum 5
Fallons, R Firetrader/6 Gods 5

Division 1

Name Team Goals
Currah, T Minor Threat 30
Rodgers, D St Merryn 23
Daniels A Rednecks 22
Probert, M Hawkins Motors Hyundai 16
Patience, J 6 Offenders/Robbie Utd 12
Price, L 6 Offenders 12
Roberts, G Melchester Rovers 10
Bray, J St Merryn 9
Daniels, C Rednecks 9
Adams, K Robbie Utd 8

Final Standings 2015

Tom Currah keeps getting better! His total of 38 goals in a single season is a new record and will certainly take some beating.  Dave Price finished top of the Championship with 16 goals which were crucial in his sides successful campaign which ended in promotion.  Martin Probert was back to his best in division 1, scoring an impressive 20 to lead Class on the Grass to the title.

The Premiership

Name Team Goals
Currah, T Keep it Local 38
Harvey, C Do Daka Chaka 25
Harvey, J Do Daka Chaka 12
Probert, M One Paced Wonders 10
Bzdak, S Dream Sessions 9
Parsonage, D Central Inn 9
Bendry, I Quintrell Inn A 8
Clarke, R Natural Generation 8
Furguson, D Quintrell Inn A 8
Bicknell, A Cosmos 7

The Championship

Name Team Goals
Price, D Atlantic Reach 16
Allen, C Mitchell 13
Furguson, D Quintrell Inn B 10
Bicknell, A Rednecks 9
Fallons, R Michu in de gea bar/Second Choice 8
Hall, D Quintrell Inn B 8
Roberts, D Second Choice 8
Ball, D Atlantic Reach 7
Bendry, I Quintrell Inn B 7
Brace, L Second Choice 7

Division 1

Name Team Goals
Probert, M Class on the Grass 20
Brace, L Firetrader 12
Rich, M Firetrader 10
Coles, A Robbie Utd 9
Levente Melchester Rovers 8
Hall, D Hawkins Motors Hyundai 7
Fallons, R Firetrader 6
Pethick, J Robbie Utd 6
Bzdak, S Melchester Rovers 5
Price, L Tom Tee FC 5

Newquay Player Tables Week Final Standings 2014

The Premiership

Name Team Goals
Currah, T Keep it Local 31
Harvey, C Do Daka Chaka 22
Harvey, J Do Daka Chaka 18
Probert, M One Paced Wonders 14
Fallons, R Cosmos 13
Xavi Dream Sessions 13
Currah, B Keep it Local 12
Bendry, I Quintrell Inn A 6
Lyttle, A Keep it Local 5
Marsland, M Do Daka Chaka 5

The Championship

Name Team Goals
Clarke, R Natural Generation 18
Xavi The Fockers 13
Allen, C Mitchell 10
Martin, S Atlantic Reach 2 9
Colquhoun, B Quintrell Inn B 7
Hall, D Quintrell Inn B 7
Fallons, R Bennetts Boys 5
Jiri The Fockers 5
Keal, D Minor Threat 5
Ball, D Atlantic Reach 2 4

Division 1

Name Team Goals
Pickin, A The Handsome 12
Levante Melchester Rovers 11
Martin, S Atlantic Reach 9
Topper, J The Handsome 9
Ball, D Atlantic Reach 6
Burton, M Atlantic Reach 6
Mitchell, J The Handsome 6
Xavi Newlyn/Melchester 6
Probert, M Newlyn 5
Bzdak, S Melchester Rovers 4
Carne, M Class on the Grass 4

Newquay Player Tables final standings 2013/2014

The Premiership

Name Team Goals
Currah, T Keep it Local 35
Chapman, T Dream Sessions 20
Allen, C Mitchell 16
Clarke, R Natural Generation 14
Currah, N Keep it Local 14
Lowry, P Cosmos 11
Ling, P Raiders 9
Probert, M One Paced Wonders 9
Fallons, R Cosmos 7
Magor, T Keep it Local 7

The Championship

Name Team Goals
Lowry, P Bennetts Boys 18
Chapman, T The Fockers 18
Harvey, C Do Daka Chaka 13
Ling, P Minor Threat/Quintrell Inn B 10
Fallons, R Bennetts Boys 8
Harvey, J Do Daka Chaka 7
Simmons, S Bennetts Boys 7
Bendry, I Quintrell Inn 6
Paxton, L Rotterdam FC 6
Rich, M Second Choice 6

Division 1

Name Team Goals
Faulkener, C Bayern Neverlosen 19
Ling, P Raiders too 13
Ball, D Atlantic Reach 10
Hodgetts, Mike Raiders too 10
Roberts, D Atlantic Reach/Firetrader 9
Maul, B Raiders too 8
Brace, L Firetrader 7
Hodgetts, Matt Raiders too 6
Potterdton, T Class on the Grass 6
Rich, M Firetrader 6
Burton, D Bayern Neverlosen 5

Newquay Player Tables final standings 2013

Premiership

Name Team Goals
Currah, T Keep it Local 19
Barclay, C Natural Generation 19
Currah, N Keep it Local 14
Lowry, P Cosmos 10
Chapman, T Dream Sessions 9
Clarke, R Natural Generation 8
Fallons, R Cosmos 8
Bennetts, C Cosmos 6
Diley, A Cosmos 6
Hall, D Quintrell Inn 6

The Championship

Name Team Goals
Allen, C Mitchell 25
Chapman, T The Fockers 13
Fallons, R Zodiac Interiors/Bennets Boys 13
Shepperd, T Zodiac Interiors/Bennets Boys 9
Bzdak, S The Fockers 6
Dilly, A Raiders 2 6
Lowry, P Bennets Boys 6
Hall, D Quintrell Inn B 4
Hawken, P Zodiac Interiors 4
Johnson, T One Paced Wonders 4

Division 1

Name Team Goals
Hatfield, D Ugandan Dollars 11
Saggers Atlantic Reach 11
Underwood, G Ugandan Dollars 11
Ball, D Atlantic Reach 7
Doran, I Perran Penguins 7
Smith, M Ugandan Dollars 7
Callister, J Minor Threat 6
Lyttle, A Ugandan Dollars 6
Marchant, S Ugandan Dollars 6
Trewyn Atlantic Porth 6

Player Tables 2012/2013

Premiership

Name Team Goals
Currah, T The Tigers 19
Bendry, I Quintrell Inn A 13
Ling, P The Tigers 10
Hodgetts, M The Tigers 8
Truscott, L Roche 7
Colquhoun, B Ivory Toast/Quintrell Inn A 6
Herman, A TR7.5 6
Daniels, A Cosmos 5
Furgusun, D Colan Old Boys 5
Magor, T The Tigers 5

Championship

Name Team Goals
Currah, T Keep it Local 23
Ling, P Raiders 21
Stoppel, B Dream Sessions 10
Currah, N Barefaced Records 7
Hunter, J Bayern Neverlosen 7
Scott, J Dream Sessions/bayern Neverlosen 7
Bzdak, Z Dream Sessions 6
Cooper, A Barefaced Records 6
Hodgetts, Mike Raiders 5
Burton, D Dream Sessions 4

Division 1

Name Team Goals
Chapman, T Hangover 96 16
Hatfield, D Ugandan Dollars 13
Allen, C Mitchell 12
Bendry, I Quintrell Inn B 9
Darkley, L Darwins Dirty Dozen 8
Webber, J Perran Penguins 7
Burton, R Darwins Dirty Dozen 6
Colquhoun, B Quintrell Inn B 6
Menhenett, D Mitchell 6
Smith, M Ugandan Dollars 6

Match Reports

Week 9

The Premiership

Berocca Seniors 9 The A Team 1

The A Team have got some great players and on the surface they should be doing much better than they are. The team are clearly not pulling in the same direction and once the first two went in their heads dropped and any desire to make things difficult quickly dissipated.  Tom Currah went on to score eight! with Dean Furguson also weighing in on the action. The win leaves Berocca just behind the league leaders in what is turning into a fascinating season.

One Paced Wonders 0 Touch Matip 7

One Paced Wonders were clearly tired and their resistance wilted as Tilson took control of the match. Harrie was back to his unstoppable best, netting four with Jake Grange and Reece Wilmot also on the scoresheet for the title hopefuls. The win leaves Touch Matip eight points behind the league leaders knowing that one result can bring them straight back into the title race.

Dream  Sessions 1 Newquay U6’s 2

Newquay U6’s were lacking their usual verve and in spite of Kieran Burts early strike they were never in control of the match. Martin Probert equalised for Dream Sessions but a second from Burt meant that Newquay held the lead. Probert had a great chance to equalise but his header was saved and the ensuing collision left him unable to continue. Without Probert Dream Sessions faltered in attack and Newquay held on to win the match.

The Championship

TR7.5 1 Newquay U5’s 0

A strange game struggled to get going perhaps in part due to the wind which was blowing strongly throughout. Newquay looked cautious of TR7 but they remained competitive albeit thanks largely to the heroics of Jack Heaton in goal. Ross Fallons was the hero for TR7, scoring the games only goal to leave his side four points behind the league leaders.

Farcelona A 1 Berocca Juniors 4

Farcelona gave a good account of themselves against last seasons Champions but Tom Currah showed his class, netting all four to keep his side firmly win title contention. Sam Karpinski was the scorer for Farcelona but his goal wasn’t enough to alter the game. Dave Orchard deputised well for Mike Thomas in the Berocca goal and although he didn’t have a awful lot to do he was still on hand to make two outstanding saves.

Class on the Grass 1 Touch Matip 3

Class on the Grass battled brilliantly throughout but they were slowly ripped open by Tilson (2) and Grange who made sure Touch Matip’s grip at the top of the table remains. Dec Dalby got one back for Class and had Danny Chapsticks effort gone in things could have been very different. In the end Touch Matip were comfortable winners even if the scoreline didn’t suggest it.

Division 1

Waaa Beans 3 Dark Fruits Utd 1

Waaa Beans were without Ben Piper but they had Kane Tippet and Jake Grange pulling the strings. Dark Fruits laboured but as the game went on Tippett was able to pick them off with three brilliantly taken strikes. Dark Fruits got one back through Reece Davis but it wasn’t enough to get his side back into the match and back up the table.

Minor Threat 4 6 Offenders 0

Minor Threat were full of confidence after last weeks heroic draw against the league leaders and they wasted little time taking the lead thanks to a brilliant run and finish from the in form Caleb Rowe. The match remained close until the start of the second half when Mike Gapper noticed the awol Offenders keeper. A Second from Rowe and the fourth from Jack Bevan means its four points from six for Minor Threat who can start to look up the table.

Melchester Rovers 3 ATF 2

ATF started well but they didn’t make their chances count unlike Melchester who marched into a 3-0 lead thanks to goals from Jack Harris, Matt Rich and Yukubu Johnon. ATF mounted a late comeback with two goals in the last five minutes from Chris Pratt and Jamie Leigh but they couldn’t find the third and in the end had to settle for defeat.

Btec Raiders 1 Healeys 4

Btec Raiders were missing several of their regulars but they team they did have put up a good fight. Healeys have yet to drop a point when Austin Fairly is playing and the trend continued with Raiders finding him too much to handle.  Jack James (2), Ben Nankivall and Neil Gapper all profited from Austins work in a win that moves Healeys into second place.

Farcelona B 1 Cribbar 1

Cribbar were missing several of their old guard but they were a constant threat on the break thanks to the excellent Nathan White in attack. Farcelona dominated possesion and when Louis Harris broke the deadlock it was hard to see how Cribbar could come back into the match. Cribbar equalised thanks to a penalty that was duly dispatched by Chris Hogg.

Netsix and Chill 2 Monkey Tennis FC 1

The top two teams faced each other in a fascinating battle of two very contrasting teams. Netsix ha to endure a tough opening five minutes but after that they settled down and when Alex Rodgers struck it was no less than they deserved. Monkey Tennis struggled to get past Wade Laity and Dylan Rodgers and as the game went on they left more space for Netsix to attack. Dylan Rodgers broke and finished to make it 2-0 but a late strike from Johny Coleman gave Monkey Tennis a glimmer of hope. Time was against them though and the win means Netsix move four points clear at the top.